Prípad : Thule

FAKTY O PRÍPADOVEJ ŠTÚDII

Klient: Thule Group

Miesto: Švédsko

Ukončené: 2020

Architekt: BSV Arkitekter & Ingenjörer AB Värnamo

Počet pracovných staníc: 170

Pracovisko v neustálom pohybe

Keď sa Thule  Group plánovala rozšíriť svoju kanceláriu v  Hillerstorp , kontaktovala Kinnarps, aby jej pomohol vytvoriť aktívne pracovné prostredie, ktoré užívateľom poskytne pocit „v pohybe“. Poslanie spoločnosti vytvárať produkty pre aktívny život sa malo prejaviť aj na pracovisku vďaka zónam pre rýchle stretnutia v stoji, flexibilnému zariadeniu a kreatívnym priestorom. Pre navodenie správnej atmosféry bolo dôležité použiť funkčné a rôznorodé zariadenie, ktoré uľahčuje zmenu prostredia aj polohy pri práci. Tieto štyri prvky boli kľúčové pri navrhovaní dizajnu interiéru a výbere farieb.

"Máme zo všetkého radosť! Zo strany Kinnarpsu som cítil silný záväzok vytvoriť pokojné pracovné prostredie a kreatívny priestor, ktorý sme hľadali. Mysleli mimo rámec a vytvorili širokú škálu inšpiratívnych priestorov."

Karl-Johan Magnusson, hlavný viceprezident pre vývoj produktov v skupine Thule

Priestory pre kreatívne stretnutia

Rôzne stretnutia si vyžadujú rôzne prostredia. Kreatívne zóny s pufmi a taburetkami, spolu s konferenčnými miestnosťami a miestami na státie ponúkajú veľké množstvo možností.

Rýchle stretnutia v stoji

Lean In upevnené na stene, na ktorých môžete pohodlne odpočívať, vybavené stolíkom na odkladanie vecí, vás pozývajú na krátke a efektívne stretnutia.


Flexibilný farebný nádych

Stolička Fendo od Skandiform dodáva konferenčným miestnostiam moderný vzhľad a vďaka kolieskam sa dá ľahko presunúť vždy tak, aby sa k stolu zmestil rôzny počet účastníkov.


Kreatívny priestor pre nápady

Stôl Nexus od Kinnarps je vybavený sklenenou doskou na písanie, ktorá uľahčuje kreatívne, aktívne stretnutia. Na tomto mieste je jednoduché predstavovaťť nové koncepty a diskutovať o nich.


Ergonomická stolička pre dlhé stretnutia

Auditórium bolo zariadené stoličkou Leia od Kinnarps. Ergonomická škrupinová stolička uvoľňuje telo a je pohodlná aj pri dlhšom sedení. Keďže stoličky sú tiež stohovateľné a dajú sa ľahko usporiadať vedľa seba, sú skvelé pre preskupenie priestorov podľa potreby.

Miesto na stretnutia s pocitom prírody

Vďaka lištám z jaseňového dreva na stene, ktoré majú aj akustickú funkciu, a zelenému kobercu, pripomína auditórium les. Pokojnú atmosféru v miestnosti dotvárajú ľahko stohovateľné stoličky v teplých farbách, ktoré vedia usadiť až 80 osôb.

"Všetky povrchy a nábytok používame tak, ako sme plánovali a máme kreatívne pracovné prostredie."

Karl-Johan Magnusson, hlavný viceprezident pre vývoj produktov v Thule Group

Nová kancelária Thule Group bola založená na štyroch prvkoch a predstavuje kreatívne pracovné prostredie s flexibilnými formami pre stretnutia. Vášeň zamestnancov vytvárať produkty pre aktívny život sa odráža na pracovisku, ktoré odráža pocit neustáleho pohybu.

Jedáleň pre každého

Svetlá, otvorená jedáleň pôsobí ako reštaurácia s moderným, minimalistickým dizajnom. Vďaka kombinácii stoličiek, pohoviek a taburetiek si ľahko nájdete svoje obľúbené miesto a oddýchnete si od pracovných povinností.

POUŽITÉ PRODUKTY

Leia

Leia

350 Colours | 15 Varianty

Lean in

Lean in

Vagabond

Vagabond

Plus

Plus

324 Colours | 12 Varianty

Monolite

Monolite

Space

Space

Space Cabinet with tambour

51 Colours | 65 Varianty