Moving workplaces forward

People are the most important asset for any organisation. We analyse your specific needs and design attractive and ergonomic office environments that supports your activities. Value-creating and flexible environments that promote well-being, creativity and efficiency. Solutions designed for today's individuals, also ready to meet the needs of the future. Let Kinnarps help you to the perfect office.

Do you need help with your office?

Contact us today

People are the most important asset of any organisation. Invest in holistic ergonomics to help your people do great things. Our expert knowledge in ergonomics and diverse product range gives you conditions for workplace wellness, engagement and performance.

People first

Next Office® workplace analysis

How do you succeed with your office? Our workplace analysis Next Office® helps you collect valuable knowledge and data before designing your work environments. Together, we ensure that you get the right solution from the start and create conditions for a successful office that lasts over time.

Explore Next Office®

A well-planned office is designed according to identified needs and work patterns, where the features, design and location of the interior design facilitate, invite and support different types of work tasks.

Inspiring office spaces

Discover our wide assortment

Be inspired and get to know our sustainable furniture and flexible interior solutions. Design with a purpose where function and aesthetics go hand in hand.

People, interior and environment that last over time. We design and produce sustainable high quality furniture and flexible solutions that are characterised by low environmental impact and long life cycles.

Sustainability all the way

NÁBYTOK PRE PRACOVNÉ PROSTREDIA BUDÚCNOSTI

Vďaka novým technológiám, ktoré nám umožňujú pracovať z akéhokoľvek miesta na svete, sa naše pracovné prostredie rýchlo mení. V súčasnosti je bežné, že kanceláriu môžete mať nielen v práci ale aj doma, v kaviarni či hotelovom lobby. V spoločnosti Kinnarps sa špecializujeme na pracovné prostredia a riešenia interiérového dizajnu pre kancelárie budúcnosti. S našimi dizajnovými riešeniami pracovného prostredia si môžete byť istí, že získate kanceláriu, ktorá bola navrhnutá podľa potrieb vás a vašej organizácie - a ktorá bude spĺňať vaše požiadavky na kancelárkse prostredie po mnoho ďalších rokov.

Naše dlhoročné skúsenosti v oblasti navrhovania pracovných prostredí nás naučili, že neexistuje univerzálne riešenie, ktoré by vyhovovalo všetkým. Efektívne kancelárie sú navrhnuté podľa individuálnych potrieb klienta a vyhovujú jeho osobitým požiadavkam z hľadiska layoutu, spôsobu práce a interiérového dizajnu. Pri správnom dizajne bude pracovné prostredie prirodzene podporovať pohodu pri práci, tvorivosť a produktivitu. Pri vytváraní pracovných prostredí pre našich klientov využívame koncept našej spoločnosti s názvom Next Office. Next Office je proces, ktorý sa zameriava na pracovisko ako celok: organizáciu, fyzické prostredie a digitálnu technológiu. Cieľom je, aby sa zamestnanci cítili zapojení a zaangažovaní do celého procesu, na ceste k ich novej kancelárii.