FLEXIBILITA JE KĽÚČOM K DIZAJNU KANCELÁRIÍ PRIPRAVENÝCH NA VÝZVY BUDÚCNOSTI

Meniace sa pracovné vzorce a nové spôsoby práce v hybridnom svete kladú na kancelárie nové požiadavky. Aby pracovné prostredie obstálo v skúške času, musí vedieť reagovať na meniace sa potreby. Môže sa jednať o každodenné malé zmeny, ale aj väčšie posuny a transformácie, ktoré sa vyskytnú len občas. Dosiahnutie tohto cieľa závisí od interiérového riešenia, ktoré je starostlivo naplánované a navrhnuté na základe spôsobu práce danej organizácie a jej identifikovaných potrieb. Interiér pracovného prostredia je potrebné vybaviť flexibilným a multifunkčným nábytkom, ktorý je možné využívať alebo aktualizovať rôznymi spôsobmi tak, aby podporovali rôznorodé činnosti.

Flexibilita môže vyznieť ako slogan používaný na zdôraznenie potreby zmeny v priebehu času. „Musíme byť flexibilní“ – ale čo to vlastne znamená v ponímaní pracovného prostredia? Aby sme si ujasnili tento koncept a jeho význam, rozdelili sme ho do troch úrovní: denná flexibilita, krátkodobá a dlhodobá flexibilita.

Denná flexibilita

Existujú veci, ktoré radi meníme zo dňa na deň alebo aj niekoľkokrát za deň. Môže sa jednať o pridanie ďalších stoličiek alebo paravánov do rokovacieho priestoru alebo presunutie stoličky k stolu kolegu počas spoločnej práce. Ďalším príkladom je individuálne nastavenie kancelárskych stoličiek pre dosiahnutie najlepšej možnej ergonómie alebo zmeny pracovnej polohy pri výškovo nastaviteľnom stole. Denná flexibilita musí byť jednoduchá a samovysvetľujúca. Ideálny je napríklad nábytok s kolieskami, ktorý sa dá kedykoľvek jednoducho premiestniť tam, kde ho potrebujete. Každodennú flexibilitu podporujú aj multifunkčné produkty, ako sú voľne stojace paravány s tabuľami, ktoré nielen zlepšujú akustické prostredie a rozdeľujú priestor, ale ponúkajú aj plochu na písanie. Medzi ďalšie príklady patria skrinky, na ktoré sa dá sadnúť alebo stohovateľné stoličky, ktoré sa dajú ľahko použiť počas prezentácie.

Krátkodobá flexibilita

Potreby kancelárie sa môžu meniť. Pracovný tím môže potrebovať vyhradený projektový priestor na pevne stanovené časové obdobie alebo, ako sme videli počas pandémie, možno bude potrebné ochrániť stoly v záujme zvýšenej hygieny. Tento typ krátkodobej flexibility môže zahŕňať schopnosť transformovať jednotlivé pracovné stanice na projektový priestor, presúvanie nábytku medzi rôznymi časťami priestoru bez narušenia celkovej harmónie priestoru alebo kombinovanie lounge nábytku v rôznych konšteláciách tak, aby sa zmenila dynamika priestoru. Výberom správneho riešenia interiérového dizajnu a nadčasových produktov, ktoré sa prirodzene dajú premieňať, môžete vytvoriť flexibilitu, vďaka ktorej sa dá interiér prispôsobiť a podporí rozličné aktivity počas dňa.

Dlhodobá flexibilita

Dizajn interiéru, ktorý nám momentálne vyhovuje, nemusí byť ideálny o dva roky alebo po presťahovaní sa do nových priestorov. Nové požiadavky môžu vyžadovať značné úpravy s cieľom prispôsobiť priestory zmene pracovných postupov alebo počtu zamestnancov. V tomto prípade je dôležité, aby bolo možné vykonať zmeny a doplnenia bez výmeny existujúceho nábytku. Flexibilita je z dlhodobého hľadiska otázkou vedomého výberu už od začiatku - takým spôsobom, aby sa interiér dal jednoducho zmenšiť alebo zväčšiť a pritom si zachoval celkovú harmóniu.  Nábytok v rovnakom rade dizajnu, ako aj modulárne systémy umožňujúce pridávanie alebo odoberanie častí nábytku, aby bolo možné vytvoriť nové konštelácie, sú jedným z riešení, ktoré umožňujú dlhodobú flexibilitu. Aj keď to nemusí byť viditeľné pre zamestnancov v ich každodennom živote, je to niečo čoho sú si vedúci manažéri a nákupcovia vedomí. Dlhodobá flexibilita a výber kvalitného nábytku a usporiadaní, ktoré sú šité na mieru identifikovaným potrebám a spôsobu práce, umožňujú vytvoriť kanceláriu na dlhé roky, s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Takéto riešenie umožňuje využívať interiéry po dlhú dobu, čo je ekonomicky aj ekologicky udržateľné!

Udržateľná kancelária je pripravená splniť rôzne potreby

Výberom flexibilného interiérového dizajnu môžete vytvoriť udržateľnú kanceláriu odolnú voči výzvam budúcnosti. Tu je ten istý priestor zariadený štyrmi rôznymi spôsobmi s použitím rovnakej sady nábytku, na podporu rôznych typov úloh.

Flexibla rum_1_utan-ram.jpg

ĎALŠIE PRÍKLADY PÔDORYSU

Chcete sa dozvedieť viac o flexibilných riešeniach?

Kontaktujte našich odborníkov

Flexibilita je dosiahnuteľná aj prostredníctvom starostlivo vybraných farieb a materiálov v interiéri, ktoré pomáhajú vytvárať harmonické prostredie. To umožňuje presúvanie a kombinovanie nábytku z rôznych priestorov v kancelárii bez narušenia celkového dojmu.

Christina Wiklund, Colour, Material and Finish Manager, Kinnarps

Objavte viac flexibilných produktov

cap_stool_trolley.jpg

Cap je ľahká stohovateľná taburetka. Taburetky je možné ľahko stohovať a prevážať na priloženom vozíku tam, kde sú potrebné.

vibe_partition_screen_legs.jpg

Flexibilný rad voľne stojacich, nástenných, stropných a stolových paravánov v rôznych veľkostiach a povrchových úpravách, s doplnkami ako sú tabule, police, háčiky a držiak na časopisy. Pomáhajú zabezpečiť dobré akustické podmienky a plnia aj dekoratívnu funkciu. Deliace paravány sú dostupné s kolieskami alebo bez nich.

space_pillows_4.jpg

Space je modulárny rad úložných jednotiek, ktoré je možné spájať v nekonečnom množstve možností a jedinečných riešení. Nízku skrinku môžete doplniť mäkkými vankúšmi, aby ste na nej mohli sedieť.

 

serie_p_desk.jpg

Výberom stola s flexibilným rámom môžete prispôsobiť spodnú konštrukciu rôznym veľkostiam stolových dosiek. Stačí vymeniť stolovú dosku namiesto celého stola.

Fields - Široká škála pohoviek, kresiel a taburetiek v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Patentové uchytenie pomocou svorky umožňuje spájať rôzne časti a meniť kombinácie bez akéhokoľvek poškodenia nábytku. V podstavci je k dispozícii voliteľná elektrická zásuvka. Rad obsahuje aj široký výber konferenčných stolíkov v rôznych veľkostiach a povrchových úpravách.

 

Capella je vynikajúcim príkladom ergonomického kancelárskeho kresla, ktoré možno prispôsobiť potrebám organizácie. Ideálne pre konferenčnú miestnosť alebo pre prácu pri stole, kde sa človek zastaví medzi rôznymi úlohami. Kreslo možno zároveň vybaviť tak, aby vám umožnilo sedieť pri stole počas dlhej doby. Stačí pridať podrúčky a zmeniť operadlo na vysoké operadlo s opierkou hlavy.

Trvácna kancelária je taká, ktorá sa môže meniť navždy.

Jenny Hörberg, Global Range Director, Kinnarps