KINNARPS NEXT EDUCATION®
JE METÓDA, KTORÁ UĽAHČUJE TVORBU VZDELÁVACÍCH PRIESTOROV BUDÚCNOSTI

Takto to funguje!       Prečo sme vytvorili Next Education

Po celé desaťročia sa vzdelávanie a vyučovanie v školách vyvíjalo. Napriek tomu fyzický dizajn škôl často vyzerá rovnako, ako pred tým. Veci sa však začínajú meniť. Pomocou kvalitného prostredia uľahčujeme študentom učenie. Všetkým študentom. Hovoríme o vzdelávacích priestoroch. Hovoríme o Kinnarps Next Education - metóde tvorby priestorov pre aktívne učenie.

KINNARPS NEXT EDUCATION® VÁM PRINÁŠA CELKOVÉ RIEŠENIE, KTORÉ VYUŽÍVA DOSTUPNÉ ZNALOSTI NA MAXIMUM A TVORÍ JEDINEČNÉ VZDELÁVACIE PRIESTORY.

Prostredie, ktoré podporuje aktivity študentov a učiteľov.

Lepšia efektivita priestoru a využitie všetkých vzdelávacích priestorov.

Udržateľný a flexibilný interiérový dizajn.

Priestory pre spontánne stretnutia a zdieľanie vedomostí aj mimo triedy.

Zvýšenie pohody medzi študentami a zamestnancami, ktorí sa môžu pohybovať medzi ergonomicky správnymi prostrediami.

TAKTO TO FUNGUJE – PÄŤ JEDNODUCHÝCH KROKOV K VAŠIM VZDELÁVACÍM PRIESTOROM BUDÚCNOSTI

1.

INŠPIRÁCIA A VÍZIA

Ako vyzerá váš ideálny vzdelávací priestor budúcnosti?

Prvým krokom procesu je inšpirácia a vízia. Pre mnohých ľudí sú výskumné poznatky o učení a fyzickom prostredí nové, rovnako ako aj poznatky o tom, ako možno čo najrozumnejšie využívať dokonca aj malé oblasti. Nové typy nábytku môžu vytvoriť flexibilné prostredie, ktoré podporuje kreativitu a pohodu.

Spolu so školami a zodpovednými architektmi uskutočňujeme prednášky, študijné návštevy a workshopy so všetkými zainteresovanými stranami. Cieľom je inšpirácia, ale aj analýza.

2.

VÝSKUM

Ako môžeme vytvoriť bezpečný, priestorovo efektívny nábytok, ktorý dlho vydrží? Ako môžeme vytvoriť priestor pre súkromie a spoluprácu, odpočinok a pohyb, a súčasne budovať prostredie, ktoré vytvára pohodu pre telo i dušu?

V druhej fáze procesu ideme do hlbších detailov. Pozeráme sa na ergonómiu, svetlo, zvuk, aktívne a pasívne priestory, primeranosť veku - na všetko, čo zohráva úlohu v tom, aby sa všetci v školskom prostredí cítili čo najlepšie. Na pomoc máme praktické a špecifické nástroje, ktoré uľahčujú účasť, a to aj pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na vizualizovanie nových prostredí.

3.

DEFINÍCIA

V tejto fáze najprv preskúmame výsledky analýzy a zabezpečíme, aby sa celkovo zhodovali s vašou víziou a vašimi cieľmi. Potom je lopta na našej strane. Na základe práce, ktorú sme urobili spolu so všetkými účastníkmi v prvých dvoch fázach, vypracujeme návrh interiérového dizajnu na základe požiadaviek, potrieb a želaní, ktoré vznikli.

4.

IMPLEMENTÁCIA

Teraz budeme stavať váš nový vzdelávací priestor. Farba, textílie, svietidlá, nábytok - v našich opätovne použiteľných dekách privezieme váš nábytok až k vám. Všetok ho vyložíme, zmontujeme a dáme tam, kam patrí. Takto by to, samozrejme, malo byť pokiaľ hovoríme o kompletnom riešení. A je to hotové. Učenie sa môže začať!

5.

FOLLOW UP

Ako nové vzdelávacie priestory podporili vaše vyučovanie? Išlo to tak, ako ste si predstavovali? O týchto otázkach budeme diskutovať a vyhodnocovať ich na následnom stretnutí. Ak sa spoločne pozrieme späť na tento proces a na všetky nové možnosti, vy i my máme príležitosť naučiť sa a pochopiť viac o tom, ako môžeme v budúcnosti ešte viac zlepšiť vzdelávacie priestory.

PREČO SME VYTVORILI KINNARPS NEXT EDUCATION®

MNOHÍ MÁME RADI ŠKOLY A PREMÝŠĽAME O NICH. PRETO SME VYTVORILI JEDINEČNÚ SÉRIU STRETNUTÍ SO ŠTUDENTAMI, RIADITEĽMI, ARCHITEKTMI, UČITEĽMI, FYZIOTERAPEUTMI, PRODUKTOVÝMI VÝVOJÁRMI A DIZAJNÉRMI.

NECH KAŽDÝ PÚČIK ROZKVITNE

Úloha školy - vzdelávať našich mladých ľudí o budúcnosti, ktorú napĺňa neustála zmena - je tá najdôležitejšia. Keď škola úspešne využíva zvedavosť a záujem študentov, pokladajú sa základy nekonečných príležitostí.

Kinnarps Next Education je filozofia a metóda zameraná na maximálne využitie všetkých príležitostí, ktoré ponúkajú našim mladým ľuďom najlepšie možné zručnosti pre zvládnutie toho, čo my môžeme len odhadovať.

Dnes vieme, že fyzické prostredie má veľký význam pre výučbu. Dobrá pozícia, osvetlenie, akustika, vetranie a prostredie, ktoré vám umožňuje meniť vaše pracovisko, uľahčuje udržiavanie vysokej úrovne koncentrácie. Správny nábytok a zariadenie podporujú učenie vo formálnych, aj neformálnych vzdelávacích priestoroch. Dobré vzdelávacie priestory, slovom, posilňujú rozvoj detí a pripravujú ich na budúcnosť. Nemalo by byť našou povinnosťou poskytnúť im čo najlepšie priestory?

TOTO SI MYSLÍME V KINNARPS

Takže robíme, čo môžeme, aby sme k tomu prispeli. Na základe dostupného výskumu neustále hľadáme nové návrhy, materiály a koncepty, ktoré vytvárajú atraktívne, ergonomické a flexibilné priestory pre vzdelávanie. Potom spolu so školami a architektmi vytvárame vzdelávacie priestory, ktoré podporujú študentov a učiteľov v ich vzdelávaní a rozvoji.

TERAZ, SPOLU S VAMI, CHCEME ZARIADIŤ ŠKOLU BUDÚCNOSTI

Spoločne môžeme vytvoriť prostredie, kde má každý študent príležitosť rozkvitnúť. A sme zvedaví, či by ste chceli vedieť, ako by vyzeral váš najlepší vzdelávací priestor?