Prípad : MOVÄGEN - DOMOV SOCIÁLNYCH SLUŽIEB

FAKTY O PRÍPADOVEJ ŠTÚDII

Klient:
Mesto Karlskrona

Krajina:
Švédsko

Rozloha:
5,600 square metres

Ukončené:
2021

Počet rezidentov:
48

Počet zamestnancov:
54

Architekt:
Hermansson Hiller Lundberg Arkitekter AB

Miesto, ktoré možno nazvať domovom

V novopostavenom domove pre seniorov Movägen sa pozornosť sústredila na vytvorenie modernej rezidencie, ktorá pripomína domov. Spolu s manažérkou oddelenia a tímom profesionálov z oddelenia starostlivosti o seniorov vytvorila spoločnosť Kinnarps interiér, ktorý poskytuje prívetivú atmosféru domova bez akýchkoľvek kompromisov, čo sa týka pohodlia a funkčnosti. Celé prostredie bolo navrhnuté tak, aby bola zaistená nezávislosť a bezpečnosť obyvateľov. Výsledkom je harmonický a flexibilný obytný priestor, ktorý sa dá prispôsobiť individuálnym potrebám a jeho nadčasový dizajn obstojí v čase výzorom aj kvalitou.

PRÍJEMNÉ A POHODLNÉ

Útulnú atmosféru pri krbe umocňujú kreslá Dahlia od NC Nordic Care, ktoré sú navrhnuté tak, aby uľahčili sedenie a vstávanie. Kresla majú inteligentné funkcie, vďaka ktorým sa ľahko udržiavajú v čistote, ako je odnímateľné čalúnenie a medzera medzi sedadlom a operadlom.

JEDÁLEŇ, KTORÁ JE PRE KAŽDÉHO

Výškovo nastaviteľný stôl Nivå od NC Nordic Care sa dá jednoducho nastaviť kľukou, čím privíta všetkých obyvateľov v jedálni.

STOLIČKA S OPOROU

Stolička Björn od NC Nordic Care je stabilná, s výrazným dizajnom. Ľahko sa prenáša a dá sa zavesiť, pričom si zachováva svoju stabilitu.

Našou výzvou bolo nájsť ten správny interiérový dizajn, aby sme vytvorili moderný domov sociálnych služieb s pocitom ozajstného domova pre rezidentov, zamestnancov aj príbuzných. Naša spolupráca s Kinnarpsom bola veľmi obohacujúca. Vedeli nám pomôcť vybrať správny nábytok a farebnú schému. Sme veľmi spokojní!

Paola Dahlström, manažérka jednotky, Domov sociálnych služieb Movägen

Funkčné kreslo poskytuje slobodu

Aby sa podporila nezávislosť obyvateľov domova, má každá jednotka funkčné kreslá s nastaviteľnými krčnými vankúšmi a sedadlami a sklopnými lakťovými opierkami. Kreslo je nielen pohodlné, ale umožňuje obyvateľom jednoducho sa presúvať medzi rôznymi priestormi. 

Farby ako spôsob vytvorenia blízkeho vzťahu

Obe z poschodí Movägenu majú svoj vlastný farebný motív. Jednotne zladená farebnosť v každej jednotke pomáha obyvateľom rozpoznať priestor a cítiť sa v ňom viac ako doma. Zároveň to prispieva aj k flexibilite, pretože jednotky si môžu navzájom požičiavať nábytok.

Priestor pre socializáciu

Stretnutie viacerých alebo chvíľka pre seba. Movägen má množstvo rôznych priestorov a vybavení, ktoré privítajú veľké aj súkromnejšie formy stretnutí.

Som naozaj hrdá na Movägen, ktorý je skutočne domovom budúcnosti s moderným nábytkom s dlhou životnosťou. Spätná väzba ohľadom interiéru, ktorú som dostala od rezidentov, zamestnancov a príbuzných, bola pozitívna.

Paola Dahlström, manažérka oddelenia, Domov sociálnych služieb Movägen

Domov sociálnych služieb v Movägene bol vytvorený ako moderná rezidencia budúcnosti s príjemnou atmosférou domova. Stabilný funkčný nábytok poskytuje obyvateľom nezávislosť a flexibilita zariadenia pozýva k spoločenským stretnutiam. Skrátka – miesto, ktoré sa volá domov.

 

  • Harmonické, jednotné farby
    Bezpečné prostredie s pocitom domova
    Funkčný nábytok s vysokou mierou pohodlia
    Adaptabilné a inkluzívne prostredie
    Funkčný nábytok pre väčšiu mieru slobody