Prípad : BSH

FAKTY O PRÍPADOVEJ ŠTÚDII

Zákazník:
BSH Sprzęt Gospodarstwa
Domowego Sp. z o. o.

Priestory:
Co-workingový priestor, 3 konferenčné miestnosti, kuchynka, kaviareň

Rozloha:
316 m2

Poloha:
Warsaw

Ukončené:
November 2021

Architekt:
Katarzyna Łysio, Biurometry

Nové konferenčné a co-workingové priestory v BSH vo Varšave

BSH je popredný európsky výrobca domácich spotrebičov. Pre túto spoločnosť sú základom úspechu zamestnanci, preto jej záleží na tom, aby im boli poskytnuté podmienky, v ktorých sa môžu rozvíjať a dosahovať tie najlepšie výsledky. V dôsledku reorganizácie vo varšavskej centrále BSH vznikol veľký konferenčný, oddychový a integračný priestor, ktorý zároveň slúži na prácu za zdieľanými pracovnými stolmi a vytvára predpoklady pre hybridné pracovisko po návrate zamestnancov do kancelárie. Za jeho dizajn je zodpovedná architektka Katarzyna Łysio zo štúdia Biurometry a komplexné zariadenie interiéru poskytla spoločnosť Kinnarps.

Podmienky pre rozvoj a spoluprácu

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. je súčasťou medzinárodnej skupiny BSH Home Appliances Group. Na poľskom trhu ponúka spoločnosť produkty Bosch, Siemens a Gaggenau. BSH má v Poľsku šesť tovární  na výrobu domácich spotrebičov ako sú práčky, umývačky riadu a sušičky bielizne, rúry na pečenie a chladničky, ako aj malé domáce spotrebiče, čím zlepšuje kvalitu každodenného života spotrebiteľov. Okrem výroby má BSH aj centrá zdieľaných služieb v Poľsku, ktoré slúžia potrebám spoločnosti na celom svete v oblastiach  IT, účtovníctva, obchodu a centrálneho nákupu. BSH v Poľsku taktiež buduje výskumné a vývojové centrum a kompetenčné centrum pre digitálny a elektronický obchod.

Spoločnosť zdôrazňuje, že zamestnanci sú základom jej úspechu, preto vytvára organizačnú kultúru a podmienky, v ktorých sa každý zamestnanec môže rozvíjať, cítiť sa ocenený a dosahovať tie najlepšie výsledky. V súlade s týmito predpokladmi vznikol v centrále spoločnosti vo Varšave otvorený a flexibilný co-workingový priestor s veľkou konferenčnou miestnosťou, ktorú je možné rozdeliť na menšie konferenčné a rokovacie miestnosti, spolu s kuchynkou a kaviarňou. Reorganizácia funkčného rozvrhnutia tejto časti kancelárie zahŕňala vypustenie malých miestností a kancelárií, tak aby sa vytvoril flexibilný priestor pre rôzne aktivity a tiež, aby sa kancelária pripravila na zamestnancov, ktorí sa po pandémii vracajú a pracujú v hybridnom režime.


Nový priestor pre nové časy

Pôvodné členenie kancelárie bránilo plynulému návratu zamestnancov na pracovisko po dlhšej dobe práce z domu počas obdobia pandémie. Okrem toho kancelárii chýbal atraktívny co-workingový priestor, ktorý by prispieval k integrácii zamestnancov.

Myšlienkou bolo pripraviť kanceláriu na návrat zamestnancov fungujúcich v hybridnom režime. Chceli sme vytvoriť veľký konferenčný priestor, ktorý by slúžil aj ako pracovný priestor pre ľudí bez osobného stola. Okrem toho má táto časť oddychovú a integračnú funkciu.

Łukasz Firaza, zástupca riaditeľa Divízie procesov, organizácie a podnikovej výkonnosti (PL / BA-PO)

Spolupráca na projekte medzi všetkými zúčastnenými stranami prebiehala veľmi hladko. Špecifické a dobre premyslené inštrukcie zo strany klienta a vecná spätná väzba počas každej fázy uľahčili realizáciu, čo malo vzhľadom na náročný harmonogram prác veľký význam. Vďaka efektívnej komunikácii a dobre pripravenému projektu sa všetko podarilo zrealizovať v určenom termíne.

Ako vždy sme začali vymedzením funkčného usporiadania. Následne sme na základe pripraveného modelu a vizualizácie definovali štýl interiéru. Projekt sme dokončili technickými výkresmi, výberom a konfiguráciou konkrétnych prvkov nábytku a zariadenia. Všetky prípravy a úpravy trvali menej ako dva mesiace. Objednávka nábytku bola zadaná počas rekonštrukcie. Spolupráca bola výborná. – Katarzyna Łysio, architektka z Biurometry štúdia v Štetíne, opisuje priebeh prác.

Najväčšie výzvy - čas a funkčnosť

Klient chcel zachovať vysokú úroveň funkčnosti priestoru v otvorenej, rovnako ako aj v delenej časti. Na tento účel boli použité mobilné steny, vďaka ktorým sa co-workingový priestor mohol rozšíriť o jednu časť konferenčnej miestnosti. Výzvou bolo zosúladiť existujúce prvky; preto boli na stenách a podlahe použité neštandardné kombinácie rôznych povrchových materiálov. Najväčšou výzvou projektu bol však čas.

Frame - sedenie s hravým dizajnom a mobilný dizajnový stôl Vagabond pomáhajú vytvárať flexibilný multifunkčný priestor, ktorý možno ľahko prispôsobiť potrebám užívateľov.

Flexibilné rokovacie stoličky 5000[cv] na kolieskach a skladacie školiace stoly Foldex vytvárajú konferenčný  priestor, ktorý možno rýchlo preorganizovať v závislosti od počtu účastníkov a typu stretnutia.

Rad lavičiek a pohoviek  Wilson Wilson je svojím jednoduchým dizajnom nadčasovým riešením do verejných priestorov. Tvar stolíkov Matsumoto bol navrhnutý tak, aby sa dali pohodlne používať pri práci s notebookom.

Úspešná implementácia

Zákazník ocenil atraktívny dizajn, profesionalitu, dobrú komunikáciu a to, že Kinnarps tím pozorne načúval inštrukciám, vďaka čomu bol projekt dokončený v termíne a v súlade s očakávaniami v oblasti funkčnosti a estetiky.

S výsledkami projektu sme spokojní a dostali sme naň veľmi pozitívnu spätnú väzbu. Teším sa z nábytku, ktorý je veľmi kvalitný, čo vidieť na prvý pohľad. Zároveň sa nám podarilo dokončiť včas aj celkovú rekonštrukciu. Skutočný priestor vyzerá ako z vizualizácií projektu.

Karolina Żurawek, administratívna koordinátorka, ktorá dohliada na projekt.

Ide o prvý priestor tohto typu v kanceláriách BSH. Jeho vznik vyplynul z potreby poskytnúť zamestnancom atraktívne miesto pre spoločnú prácu a integráciu v časoch práce z domu. Dá sa tu usporiadať tímová porada, sústrediť sa na prácu alebo sa len tak stretnúť na káve so spolupracovníkmi. Zmenu zamestnanci prijali veľmi dobre, o čom svedčia aj ich pozitívne ohlasy.

PHOTO: FOTOMOHITO

Páči sa vám táto prípadová štúdia? Zaujíma vás, čo by sme navrhli pre vás?

Kontaktujte nás

POUŽITÉ PRODUKTY

5000

5000

172 Colours | 6 Varianty

Frisbee

Frisbee

261 Colours | 6 Varianty

Polett

Polett

204 Colours | 4 Varianty

Leia

Leia

281 Colours | 15 Varianty

Space

Space

Space Cabinet with tambour

44 Colours | 85 Varianty