ODPORÚČANIA PRE STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBU
TEXTÍLIE
Vákuové čistenie mäkkým nástavcom zvyčajne postačuje na čistenie textílií. Škvrny by mali byť vždy odstránené čo najskôr. Vo väčšine prípadov stačí škvrnu utrieť navlhčenou handričkou, ale v prípade pretrvávajúcich škvŕn môžete použiť profesionálny prací prostriedok s neutrálnym pH, prípadne penový čistiaci prostriedok. Vždy používajte biele handričky a zabráňte nadmernému vlhčeniu vlnenej textílie, nakoľko existuje riziko vzniku trvalých škvŕn. Ak je to potrebné, čistiaci penový prostriedok môže byť použitý aj na dôkladnejšie čistenie, pokiaľ je to povolené v pokynoch na čistenie tkaniny. Odnímateľné tkaniny môžu byť buď umývané vo vode alebo čistené nasucho, a to podľa inštrukcií pre čistenie, v závislosti od typu tkaniny.
INÉ MATERIÁLY
Každodenné čistenie: utrite povrch mäkkou suchou handričkou. Hĺbkové čistenie: utrite povrch mäkkou, mierne navlhčenou handričkou. Môžete použiť jemné čistiace prostriedky. Ak chcete odstrániť škvrny, použite neabrazívny čistiaci prostriedok.
DREVO
Je to živý materiál, ktorého zrnitý vzor, farebný tón a lesk sa prirodzene menia. Svetlo zo svietidiel a slnečného žiarenia má určitý vplyv na farbu a svetlosť povrchu dreva. Objekty, ktorými nepohybujeme po stolovej doske môžu spôsobiť trvalé odchýlky farby a svetlosti povrchu dreva. Výstraha! Vyvarujte sa používania nadmerného množstva vody a silných čistiacich prostriedkov.
LAMINÁT
Každodenné čistenie: utrite povrch mäkkou suchou handričkou. Hĺbkové čistenie: povrch utrite mäkkou handričkou s obsahom amoniaku (čistič okien), aby sa predišlo čmuhám po uschnutí. Ak chcete odstrániť škvrny, použite neabrazívny čistiaci prostriedok.
KOV
Každodenné čistenie lakovaných povrchov: utrite mierne navlhčenou handrou a jemným čistiacim prostriedkom. Každodenné čistenie textúrovaných lakovaných povrchov: utrite mierne navlhčenou látkou bez chĺpkov a jemným čistiacim prostriedkom. Výstraha! Alkohol je najsilnejší povolený prostriedok, ktorý sa môže použiť na silne zašpinený povrch, pokiaľ lak nemá stratiť svoj lesk.
PLASTY
Každodenné čistenie: nerozpúšťadlové, neabrazívne čistiace prostriedky.
SEMI-ANILÍNOVÁ KOŽA (ONSTAGE!)
Tento typ kože je väčšinou anilínovo zafarbený a následne pigmentovaný, čo znamená, že je vybavený krycím a šetriacim farbením. Povrch môže byť hladký (bez prírodného zrna) alebo reliéfny - v závislosti od kvality a kože.
Pokyny o starostlivosť
Pravidelne odstraňujte prach, z času na čas očistite od nečistôt, príležitostne ju ošetrujte špeciálnymi výrobkami pre starostlivosť o kožu (ale nie príliš často), ale vyhnite sa silnému treniu.
- Prach: utrite prach mäkkou handričkou
- Suché nečistoty: nábytok utrite vlhkou handričkou. Potom ho vysušte vlnenou handričkou. Následne ho nechajte chvíľu vysušiť a ošetrite tenkou vrstvou výrobku pre starostlivosť o kožu.
- Tekutiny: okamžite ich nechajte vsiaknuť do absorpčnej handričky. Nedrhnite!
- Potraviny/olej: ihneď odstráňte. Následne postupujte ako pri suchých nečistotách.
ANILÍNOVÁ KOŽA (DELUXE)
Anilínové farby prenikajú do kože hlboko cez póry, ale bez toho, aby zmenili alebo zakryli povrch kože. Rôznorodosť štruktúry každej kože zostáva nedotknutá a farebné variácie v rámci jednej kože sú nezamedziteľné. Všetky prirodzené znaky, ako sú tukové vrásky, bodnutie od hmyzu, zranenia kože a ďalšie, zostávajú viditeľné a podčiarkujú hodnotu kože. Nemožno sa sťažovať na znaky, ktoré sa podpísali na originálnej koži.
Pokyny o starostlivosť
Anilínová koža neznesie vystavenie slnečnému žiareniu, prosím, chráňte svoj nábytok pravidelným ošetrovaním. Pravidelne odstraňujte prach mäkkou handričkou, príležitostne ošetrujte špeciálnymi výrobkami určenými na starostlivosť o kožu (ale nie príliš často) – prosím zabráňte silnému treniu.
- Prach: odstráňte jemnou handričkou.
- Suché nečistoty: rozpustite jemný čistiaci prostriedok alebo tvrdé mydlo vo vlažnej vode. Navlhčite mäkkú handričku, dobre ju vyžmýkajte a zotrite nečistotu. Vysušte vlnenou handričkou. Potom ju nechajte chvíľu vysušiť. Nakoniec kožu ošetrite tenkou vrstvou produktu určeného na ošetrovanie kože.
- Tekutiny: okamžite ich nasiaknite absorpčnou handričkou. Nedrhnite!
- Potraviny/oleje: postupujte ako pri suchej špine. Ak naďalej vidíte škvrnu, nerobte nič viac, koža pomaly fľak absorbuje.
KVALITA - garantovaná trvácnosť
Náš sortiment zahŕňa len textílie, ktoré spĺňajú tie európske normy, ktoré podľa nášho názoru ako zákazník máte právo požadovať. Výsledky testov opisujú najdôležitejšie vlastnosti materiálu v rôznych ohľadoch a tým vám dávajú príležitosť na porovnanie rôznych vlastností.
SVETLOSTÁLOSŤ, TEXTÍLIE
Svetlostálosť je testovacia metóda, ktorá skúša, ako tkanina bledne vplyvom svetla, predovšetkým pod vplyvom slnečného žiarenia. Tkanina je po určitú dobu vystavená kontrolovanému osvetleniu v laboratóriu, a následne je zmena farby porovnávaná s neexponovanou vzorkou. Svetlostálosť je obvykle nižšia pri svetlejších farbách v porovnaní s tmavšími farbami. Škála použitá na vyznačenie výsledku má osem logaritmických krokov, čo znamená, že jeden krok smerom hore dáva dvojnásobne lepšiu mieru odolnosti voči svetlu. Krok 8 predstavuje najlepšiu hodnotu. Naša minimálna požiadavka na svetlostálosť je hodnota 5.
TRVÁCNOSŤ, TEXTÍLIE
Martindaleov test zahŕňa, že tkanina je trená špecifickou vlnenou textíliou, určitým pohybom a určitým zaťažením. Tkanina sa pozoruje z hľadiska trhania vlákien a následne sa test, ktorý je považovaný za ukazovateľ trvanlivosti tkaniny, preruší. Naša minimálna požiadavka na trvanlivosť je 50 000 otáčiek Martindale, čo je považované za veľmi vysokú hodnotu. V mnohých kontextoch sa 35 000 otáčiek považuje za dostačujúce pre prostredie verejného sektoru.
HORĽAVOSŤ, TEXTÍLIE
Náchylnosť tkaniny na vznietenie sa môže testovať niekoľkými rôznymi spôsobmi. Súčasné európske normy EN 1021-1 a -2 testujú malú pohovku. EN 1021-1 zahŕňa vznietenie cigaretou a EN 1021-2 vznietenie simulovanou zápalkou, a tkanina musí po určitú dobu odolávať vzniku ohňa. Všetky štandardné tkaniny v našom sortimente spĺňajú požiadavky EN 1021-1 a 2.