Trvalá udržateľnosť

V Kinnarpse vytvárame skutočne udržateľné riešenia. Od začiatku podnikania v roku 1942 sa tomu venujeme každý deň.

Udržateľnosť pre vás

V dnešnej dobe chce čoraz viac ľudí a organizácií robiť udržateľné rozhodnutia. Zvyšuje sa dopyt po kvalitnom, udržateľnom a nadčasovom interiérovom dizajne - v záujme životného prostredia, zdravia a tiež ekonomiky. Pre nás v Kinnarpse je udržateľnosť prirodzenou súčasťou našej každodennej práce už od prvých začiatkov v roku 1942. Udržateľnosť je o spôsobe myslenia, ktoré efektívne využíva zdroje, správa sa ekologicky, podporuje pocit pohody a ako nášmu zákazníkovi vám pomáhame robiť to isté. Ponúkame produkty, kde sa na dlhšiu životnosť myslí už pri ich tvorbe, s možnosťou ich obnovenia a opätovného použitia. Tovar dodávame udržateľným spôsobom a vytvárame interiérové riešenia, ktoré vydržia. Ale je to aj o tom, aby boli aj organizácie a ľudia udržateľní. O prostrediach šitých na mieru, ktoré vyhovujú potrebám jednotlivca, skupiny i spoločnosti. Dobre premyslené, flexibilné a multifunkčné pracovné priestory, ktoré posilnia značku zamestnávateľa a prilákajú talenty. Zjednodušujeme vnímanie interiérových riešení ako dlhého a zdravého vzťahu, vďaka čomu je vaše podnikanie trvalo udržateľné. Dnes aj v budúcnosti.

Pozrite si našu správu udržateľnosti

V Kinnarpse vytvárame skutočne udržateľné riešenia. Venovali sme sa tomu každý deň od začiatku nášho podnikania v roku 1942. Zameriavame sa na vytváranie skutočných výhod pre našich zákazníkov a našu planétu. Každý rok sumarizujeme naše úsilie a špecifikujeme dlhodobé aj krátkodobé ciele v našej správe o udržateľnosti s názvom „The Better Effect“ – „Lepší účinok“. 

NA STIAHNUTIE

 

Počúvame vás

Byť udržateľným a podporovať pohodu a úspech vašich zamestnancov a vášho podnikania si vyžaduje, aby bol váš pracovný priestor prispôsobený vašim potrebám a cieľom. Je potrebné podporovať úlohy na individuálnej, tímovej a skupinovej úrovni. Spolu s našimi zákazníkmi mapujeme a analyzujeme vaše podnikanie. To vám od začiatku pomôže získať to správne riešenie pri návrhu zariadenia a interiéru. Do procesu zapájame vedenie aj samotných zamestnancov a vytvárame udržateľný pracovný priestor, ktorý vydrží dlhý čas. Inými slovami, počúvame vás, aby sme pre vás našli najlepšie riešenie.

 • PROSTREDNÍCTVOM NAŠEJ ANALÝZY PRACOVNÉHO PROSTREDIA ZARUČUJEME, ŽE ZÍSKATE TAKÉ RIEŠENIE INTERIÉROVÉHO DIZAJNU, KTORÉ JE „UŠITÉ NA MIERU“ PRIAMO PRE VÁS A VYDRŽÍ DLHÝ ČAS
 • UROBILI SME VIAC AKO 350 ANALÝZ  PRACOVNÉHO PROSTREDIA V RÁMCI EUŔOPY
 • ANALÝZA PRACOVNÉHO PROSTREDIA JE SÚČASŤOU NÁŠHO KONCEPTU PRE KANCELÁRIE, ŠKOLY A ZDRAVOTNÍCKE ZARIADENIA

Navrhnuté pre vás

Naše produkty vyvíjame v spolupráci s výskumníkmi, dizajnérmi, ergonómami a ďalšími odborníkmi. To vám zaistí, že nábytok má inkluzívny dizajn so zameraním na používateľa. Vďaka multifunkčnosti produktov, ktoré sa ľahko prispôsobia každému jednotlivcovi, robíme udržateľnosť jednoduchou a prístupnou. Jedným z príkladov sú naše stoličky s funkciou FreeMotion ™, s vyváženými mikro pohybmi v sedadle, ktoré podporujú aktívne sedenie. Na povrchovú úpravu používame tzv. čisté materiály, ako sú certifikované textílie, a predovšetkým laky na báze vody s nulovým alebo nízkym obsahom rozpúšťadiel, aby sme zabezpečili veľmi nízke emisie VOC pre zdravé ovzdušie v interiéri. Navrhnuté pre vás a vašu budúcnosť.

 • INKLUZÍVNY A MULTIFUNKČNÝ DIZAJN – PRISPÔSOBENÝ PRE KAŽDÉHO
 • PRACOVNÉ STOLIČKY, KTORÉ UDRŽIA TELO V POHYBE
 • NADČASOVÝ ŠKANDINÁVSKY DIZAJN

Cirkularita pre vás

Ak chcete byť udržateľní, potrebujete interiérové ​​riešenie, ktoré pretrvá v čase - čo sa týka dizajnu aj kvality. Naše produkty navrhujeme tak, aby sa dali ľahko používať, obnoviť a znovu použiť. Životnosť produktu môžete ľahko predĺžiť pridaním nových dielov, napríklad použitím odnímateľných čalúnení sedacích súprav, vymeniteľných stolových dosiek alebo nových sedadiel a operadiel pracovných stoličiek. Možnosť jednoducho vylepšiť hneď od začiatku vám pomôže byť udržateľnými a prispôsobiť sa novým potrebám. Cirkularita pre vás a vašu organizáciu.

Vytvárame produkty, ktoré pretrvajú a dajú sa vylepšiť tak, aby naplnili zmenené potreby alebo trendy.  Pomáhame našim zákazníkom predĺžiť životnosť produktov. Mnohé z nich možno ľahko oživiť výmenou stolovej dosky, čalúnenia alebo náhradných dielov.“

Johanna Ljunggren, Sustainability Manager, Kinnarps AB

 • PRODUKTY SO ZABUDOVANOU CIRKULARITOU  – POUŽIŤ, OBNOVIŤ, ZNOVA POUŽIŤ A RECYKLOVAŤ
 • ĽAHKO VYLEPŠITEĽNÉ  POMOCOU VÝMENY DOSKY STOLA ALEBO ČALÚNENIA
 • NAVRHNUTÉ S MOŽNOSŤOU ODDELENIA MATERIÁLU PRE RECYKLÁCIU 

Vyrobené pre vás

Vaše produkty sú vyrábané a dodávané v neustálom procese skvalitňovania. Našich šesť výrobných závodov sa nachádza vo Švédsku. Vysoká kvalita a malý vplyv na životné prostredie v celom reťazci - od surovín až po hotové riešenia. Používame veľmi vysoké percento certifikovaného surového dreva alebo dreva kontrolovaného treťou stranou (96%). Taktiež sa vyhýbame environmentálne nebezpečným a nezdravým látkam, optimalizujeme využitie zdrojov a využívame odpadový materiál.

 • VYROBENÉ VO ŠVÉDSKU V SÚLADE S PRÁVNYMI PREDPISMI V OBLASTI ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A ZDRAVIA ZAMESTNANCOV 
 • V NAŠICH TOVÁRŇACH KÚRIME BRIKETAMI VYROBENÝMI Z NÁŠHO ODPADOVÉHO DREVA
 • NÁŠ ODPADOVÝ MATERIÁL Z TEXTÍLIÍ A RECYKLOVANÝ MATERIÁL JE ZNOVU POUŽITÉ NA VÝROBU NOVÝCH PRODUKTOV

Kvalita pre vás

Vieme, že chcete produkty, ktoré sú funkčné a odolné a zároveň environmentálne aj finančne udržateľné. Aj my to chceme. Aby sme zaistili tú najvyššiu kvalitu, prechádzajú naše produkty náročnými testami v našom akreditovanom Testovacom a overovacom centre (Test & Verification Centre). Testujú sa podľa zákonných požiadaviek, ale aj na základe našich skúseností. Máme rozsiahle znalosti v oblasti vývoja udržateľných produktov a testujeme ich vždy, aby sme sa ubezpečili, že pri používaní, na ktoré sú určené, vydržia dlho. Preto sú naše výškovo nastaviteľné stoly testované trikrát viac, ako je priemyselný štandard. Testované sú pre vás, aby vydržali roky.

 • ODOLNÉ PRODUKTY, KTORÉ SÚ ENVIRONMENTÁLNE A FINANČNE UDRŽATEĽNÉ.
 • V NAŠOM AKREDITOVANOM TESTOVACOM A OVEROVACOM CENTRE NAŠE PRODUKTY PRECHÁDZAJÚ TESTAMI
 • NAŠE VÝŠKOVO NASTAVITEĽNÉ STOLY SÚ TROJNÁSOBNE VIAC TESTOVANÉ NEŽ JE PRIEMYSELNÝ ŠTANDARD ( 15 000 OKRUHOV NAMIESTO 5 000)

Doručené k vám

BLUE TRUCKS alebo aj MODRÉ KAMIÓNY predstavujú náš vlastný doručovací systém. Dáva nám úplnú kontrolu nad distribučným procesom, zatiaľ čo vy môžete ťažiť z logistickej efektívnosti a silného environmentálneho profilu. Naše nákladné autá jazdia na nafte, ktorá je na najvyššom dosiahnuteľnom stupni obnoviteľnosti a zaisťuje najväčšiu redukciu emisií oxidu uhličitého (rovnajúci sa ceste 358-krát okolo sveta autom). Systém nakladania našich vozidiel nám umožňuje naložiť viac produktov. A namiesto jednorazových obalov balíme naše výrobky prikrývkami, ktoré berieme späť a opakovane ich používame. To nám a našim zákazníkom ušetrí 270 kg balenia na jednu cestu. Doručené pre vás, aby bola doprava efektívnejšia a udržateľnejšia.

 • NAMIESTO KARTÓNOVÝCH KRABÍC NA JEDNO POUŽITIE POUŽÍVAME PRIKRÝVKY AKO BALIACI MATERÁL 
 • NAKLADÁME NAŠE VOZIDLÁ AKO PUZZLE  – ČO NÁM UMOŽŇUJE NALOŽIŤ O 50% VIAC PRODUKTOV A TÝM ZEFEKTÍVNIŤ DISTRIBÚCIU
 • NÁŠE NÁKLADNÉ AUTÁ JAZDIA NA BIODIESEL, KTORÝ MÁ O 85 % NIŽSÍ VPLYV NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Udržateľné voľby

U nás v Kinnarpse rozumieme pod slovom udržateľnosť všetko, od znižovania vplyvu na svetovú klímu, starostlivosti o životné prostredie, podporovanie ľudí v tom, aby sa cítili zdraví a čo najpríjemnejšie, až po pomoc organizáciám, aby boli atraktívne a úspešné. Pri navrhovaní a výrobe našich produktov a pri vytváraní našich interiérových riešení sa vždy zameriavame na celkový obraz.

Príbehy o udržateľnosti

Udržateľnosť je nenahraditeľnou súčasťou toho, kým sme - naša história, súčasnosť a budúcnosť. Je to dlhý a nepretržitý príbeh, ktorý vznikol odhodlaním mnohých ľudí a inováciami, ktoré títo ľudia vytvárajú. Je ich len zopár. Rôzne príbehy, rovnaká snaha o to, aby bola udržateľnosť jednoduchá.

scandinavia_sust@2x.jpg

Naša SCANDINAVIA má jednoduchý a nadčasový dizajn, ktorý obstojí v skúške časom. Má odnímateľné čalúnenie aj vrátane toho na konštrukcii, vďaka čomu je ľahké osviežiť jej vzhľad novou látkou veľmi jednoduchým a nákladovo efektívnym spôsobom. Pohodlie pri sedení môžete zlepšiť jednoduchým prevrátením vankúša sedadla.

vibe_sust@2x.jpg

Náš paravánový systém VIBE bol vyvinutý s prísnymi požiadavkami v súvislosti s využitím surovín a zdrojov, životného prostredia, čistých materiálov, spoločenskej zodpovednosti, opätovného použitia a ergonómie. Paravány majú tiež odnímateľnú textíliu, ktorá umožňuje jednoduchú revitalizáciu v prípade potreby.

capella_sust@2x.jpg

Naša kancelárska stolička CAPELLA má v mechanizme 100% recyklovaný horčík. Capella je navrhnutá tak, aby bola dlho súčasťou vašich pracovísk. Po mnohých rokoch používania je možné jej životnosť ešte predĺžiť výmenou sedadla, operadla, opierky hlavy alebo lakťovej opierky.

embrace_sust@2x.jpg

Náša stolička EMBRACE má nadčasový dizajn, je vyrobená z čistých materiálov a dodáva sa v širokej škále modelov. Všetky komponenty spĺňajú požiadavky najprísnejších environmentálnych štandardov a je možné ich separovať a recyklovať. Stolička je navrhnutá s jednou kľúčovou časťou pre všetky modely. Skvelý príklad udržateľného dizajnu s menším počtom častí pre celú radu stoličiek.

refill_sust@2x.jpg

RE:FILL je inovatívny, nami vyvinutý materiál, ktorý sa používa ako výplň v našich akustických paravánoch, pohlcujúcich hluk - vrátane panelu Prim, ktorý slúži na rozdelenie miestnosti. Materiál je z 50% recyklovaný. Zatiaľ čo 25% tvorí odpadová tkanina z továrne Kinnarps v Skillingaryde, ďalších 25% tvoria recyklované plastové fľaše.

Pipálja ki fenntarthatósági céljait a the better effect index segítségével

A The Better Effect Index az első átfogó eszköz azok számára, akik környezettudatos döntéseket szeretnének hozni a belsőépítészeti megoldások terén. Ez az Index a Kinnarps termékeit a fenntarthatóság hat fontos szempontja szerint értékeli, majd ábrázolja a lehetséges eredményt. 

Tudjon meg többet

NIEKTORÉ Z NAŠICH CERTIFIKÁTOV A ZNAČIEK: