Knižnica VŠMU so stoličkami značky Kinnarps

Multifunkčné stoličky Leia značky Kinnarps, ktoré sú svojimi vlastnosťami ideálne nielen do pracovných, ale aj do verejných priestorov, sa stali súčasťou interiéru knižnice VŠMU, ktorého autormi sú Ing. Mgr. art. Pavol Pilař a Ing. Matúš Slavkovský. Knižnica je súčasťou budovy na Zochovej ulici v Bratislave.

Pôvodne eklektická budova je pamiatkovo chránená, čomu zodpovedá aj miera zásahu a riešenie interiéru. Po vybúraní priečok, dostavaných v sedemdesiatych rokoch, bolo získané pôvodné členenie priestoru. Umožnilo to otvoriť dispozíciu a  vytvoriť tak plnohodnotné možnosti prevádzky. Pre plynulý pohyb v priestoroch a  rozšírenie kapacity sa v  pôvodných historických stenách vybúrali s odobrením KPÚ minimálne otvory. Steny a otvory sa zakomponovali do rastra knižníc po celej výške, čo tvorí základný prvok interiéru. Otvorený priestor ponúka zaujímavé priehľady medzi študovňou, voľným výberom a mediatékou, dostatok denného svetla a voľný pohyb medzi knihami.

Klient: Knižnica VŠMU

Architekt: Ing. Mgr. art. Pavol Pilař, Ing. Matúš Slavkovský

Podlahová plocha verejnej časti: 158,45 m2

Miesto realizácie: Bratislava, Zochova ulica

Typ priestoru: Verejný

Foto: Jakub Gulyas

Leia je ergonomická škrupinová stolička, ktorá poskytuje pohodlné sedenie. Ergonomická a pevná, stohovateľná a prepájateľná, Leia je ideálna do zasadačiek a učební, posluchární, knižníc, kaviarní či reštaurácií. Stolička získala ocenenie IF Design Award 2018. Je k dispozícii s piatimi rôznymi podnožami a v 13 farbách, čo umožňuje rôzne kombinácie a prispôsobenie v zariaďovanom prostredí. Sedadlo môže byť čalúnené textíliami z palety materiálov Kinnarps Color Studio.

Súvisiace produkty

Leia

Leia

350 Colours | 15 Varianty