SPOLOČNOSŤ KINNARPS JE SÚČASŤOU VZRUŠUJÚCEJ SPOLUPRÁCE V OBLASTI DIZAJNU NA TOHTOROČNOM VEĽTRHU NÁBYTKU V ŠTOKHOLME

Na každoročnom veľtrhu nábytku v Štokholme budú vystavené aj výsledky dvoch dizajnových spoluprác medzi Kinnarps AB a študentami Akadémie výtvarných umení HDK-Valand a Vysokej školy dizajnu Beckmans. Dva vzrušujúce projekty budú vystavené v Skleníku - jednej z najobľúbenejších častí Veľtrhu nábytku a svietidiel v Štokholme, kde majú dizajnérske školy a ešte neetablovaní dizajnéri možnosť predviesť svoje prototypy.

„Pre nás je dôležité podieľať sa na spoluprácach v oblasti dizajnu, ako je táto. Vždy je zaujímavé vidieť, aké inovatívne nápady majú študenti v oblastiach, s ktorými pracujeme. V oboch týchto projektoch sme mali možnosť badať množstvo pozitív - Dizajn Akadémie výtvarných umení HDK-Valand pre starnutie, pri ktorom je potrebné zohľadniť užívateľa a Vysokej školy dizajnu Beckmans, kde sme sa spoločne zamerali na rôzne druhy stretnutí a na to, ako k nim dochádza.“

Jenny Hörberg, riaditeľka Global Range & Design, Kinnarps AB

AkadémiA výtvarných umení HDK-Valand – Dizajn PRE starnutiE

Jednou z dizajnových kolaborácií bola spolupráca medzi spoločnosťou Kinnarps a študentami programu Dizajn nábytku orientovaného na drevo na Vysokej škole výtvarných umení HDK-Valand. Pracovali na dizajne pre starnutie na tému „Zmysel dotyku“ (Touch Sense). Študenti uskutočnili rozsiahly výskum v oblasti, kde priblížili KINNARPS NEXT CARE® (koncepct a metóda vytvárania liečebných priestorov) a „Príručku pre vytvorenie liečebných priestorov“. Projekt bol súčasťou kurzu nazvaného „Dizajn sa stretáva s priemyslom“ (Design Meets Industry), v ktorom sa študenti dozvedeli, ako sa v priemysle vo vzťahu k umeleckému procesu pristupuje k témam, ako je starnutie. Študenti spolupracovali s domovom dôchodcov a diskutovali s jeho rezidentami. Výsledky sú rôznorodé, pričom mnohé z nich sa uskutočňujú na filozofickejšej, poetickej úrovni, kde „Prechod“ (starnutie) je jedným zo životných procesov, nie stavom alebo chorobou. Výstava „Beyond time“ prebiehala v spolupráci so študentami Kobe Design University v Japonsku. Títo študenti pracovali s rovnakou témou, ale so zameraním na pohyb a fyzickú aktivitu.

Výsledok bude vystavený na Štokholmskom veľtrhu nábytku a svietidiel, Skleník, stánok C04: 48

ysoká škola dizajnu Beckmans – PRIRODZENÉ MIESTA PRE STRETNUTIA

The second project is a product of the cooperation between Kinnarps and Beckmans College of Design's Form programme. Two students, in collaboration with Kinnarps, were to design a piece of furniture. The design brief contained terms such as 'creative', 'unexpected', 'sustainable' and 'family'. When a work space or school is in the making, many areas must be studied. There is a great need for natural meeting places, formal and informal alike. The students did substantial research on how people interact and on how this can be facilitated and developed. The scope was to develop a product that could be a natural meeting place. A place, space or product in which people can naturally gather and interact in an informal manner - the theme of the project created by students of the Visual Communications programme is "Epilogue - A Love Story". Epilogue is the place for creating new beginnings. The product was named EVY after one of Kinnarps' founders, Evy Andersson.

 

„Kinnarps logo inšpirovalo samotnú formu. Najmä bodka (hviezda) nad písmenom „i“. V posledných týždňoch sme mali veľa nápadov o tom, ako podoba nábytku môže uľahčiť stretnutia ľudí. Môžeme vyrobiť otáčací mechanizmus na dennej posteli? Alebo môžeme vyrobiť moduly z dosiek?“

Sinar & Rasmus, Vysoká škola dizajnu Beckmans, ROOMS LIGHT FURNITURE

Výsledok bude vystavený na Štokholmskom veľtrhu nábytku a svietidiel, Skleník, stánok C05: 35.

SKLENÍK – TAM, KDE SÚ PREZENTOVANÉ NEPREDVÍDATEĽNÉ A INOVATÍVNE NÁPADY

Skleník je jednou z najpopulárnejších častí Veľtrhu nábytku a svietidiel v Štokholme. Školy dizajnu a doteraz neetablovaní dizajnéri tu majú príležitosť predstaviť svoje prototypy najznámejšim výrobcom, novinárom a návštevníkom veľtrhu.

MÁTE NEJAKÉ OTÁZKY?

Pre viac informácií kontaktujte:

Kristina Hjalmarsson
Internal communication, PR & Event Executive, Kinnarps AB
Tel.: +46 (0) 706 38 52 87
kristina.hjalmarsson@kinnarps.se 

Jenny Hörberg
Director Global Range & Design, Kinnarps AB
Tel.: +46 (0) 515 380 30
jenny.horberg@kinnarps.se

O SPOLOČNOSTI Kinnarps

Kinnarps dodáva riešenia interiérového dizajnu pre kancelárie, školy a zdravotnícke zariadenia. Celý hodnotový reťazec je charakterizovaný vysokou kvalitou a nízkym dopadom na životné prostredie - od základných surovín až po hotové riešenia. Kinnarps je jedným z najväčších európskych výrobcov riešení interiérového dizajnu, s obchodnými zastúpeniami v 40 krajinách a obratom celej skupiny vo výške 4,2 miliárd SEK. Kinnarps založili v roku 1942 Jarl a Evy Andersson a je plne vlastnenou rodinnou spoločnosťou.

www.kinnarps.com