ŠTOKHOLMSKÝ VEĽTRH NÁBYTKU A SVIETIDIEL 2018. JEDINEČNÝ NÁSTROJ UDRŽATEĽNOSTI A VYSOKO HODNOTENÝ DIZAJN KINNARPS

Najvyššie ohodnotenie udržateľnosti, ocenené produkty a rad podujatí s vysokou návštevnosťou - to je niekoľko hlavných zložiek účasti spoločnosti Kinnarps na Štokholmskom veľtrhu nábytku a svietidiel 2018.

Počas Štokholmského veľtrhu nábytku a svietidiel navštívilo stánky Kinnarps mnoho zvedavých návštevníkov. Hlavnou témou vystavovaných produktov aj ostatných aktivít, ktoré prebiehali počas týždňa veľtrhu, bola udržateľnosť a dizajn. Základ pohľadu na udržateľnosť predstavuje Better Effect Index (Index Lepšieho Účinku), jedinečný nástroj spoločnosti Kinnarps, ktorý hodnotí udržateľnosť produktov. Index je navrhnutý na základe oblastí udržateľnosti, ktoré boli identifikované rôznymi cieľovými skupinami, pričom každá oblasť je hodnotená na trojbodovej stupnici. To vytvára jasný a transparentný obraz o trvalej udržateľnosti produktu.

O koncept udržateľnosti spoločnosti Kinnarps mali návštevníci na tohtoročnej tlačovej konferencii s panelovou diskusiou Open Minds veľký záujem a bolo vyjadrených mnoho podnetných názorov. Hosťami diskusie boli ocenený architekt Gert Wingårdh, Louise König, zvolený za manažéra udržateľnosti vo Švédsku 2017, Erik Huss z Fores think tank, Johanna Ljunggren, manažérka udržateľnosti spoločnosti Kinnarps a Robert Petersson, generálny riaditeľ spoločnosti Kinnarps. Moderátorkou bola Renée Nyberg z TV4.

Ďalšou populárnou udalosťou bola tlačová konferencia pre zahraničné médiá, ktorú organizoval Kinnarps v spolupráci s Visit Stockholm, Ministerstvom zahraničných vecí, Štokholmským medzinárodným výstavným a kongresovým centrom vo svojom showroome v Sickle v Štokholme, a ktorá sa konala v utorok v týždni veľtrhu. Nasledujúci deň sa Johanna Ljunggren, manažérka udržateľnosti spoločnosti Kinnarps, zúčastnila ako zástupkyňa nábytkárskeho priemyslu, panelovej diskusie Wooden Furniture Association (Trämöbelförbundet alebo TMF) na tému "Ako môže švédsky nábytkársky priemysel prispieť k záchrane sveta?".

Na veľtrhu prezentoval Kinnarps dva produkty ocenené v roku 2017; funkčnú a štýlovú konferenčnú stoličku LEIA, ktorá získala cenu iF Design, a sériu nábytku SPACE, ktorý získal ocenenie Good Design™. Jedná sa o dve známe a prestižné ocenenia v oblasti dizajnu. Návštevníci mali tiež príležitosť dozvedieť sa viac o Kinnarps konceptoch pre pracoviská a školy budúcnosti - Kinnarps Next Office™ a Next Education. Celkovo hodnotíme našu účasť na Štokholmskom veľtrhu nábytku a svietidiel ako veľmi úspešný týždeň, plný zaujímavých stretnutí, mnohých aktivít a nových pohľadov na udržateľnosť.

O spoločnosti Kinnarps

KINNARPS DODÁVA RIEŠENIA PRACOVNÝCH PRIESTOROV

Kinnarps založili v roku 1942 Jarl a Evy Andersson. K dnešnému dňu je spoločnosť v 100% vlastníctve rodiny, v súčastnosti vedená deťmi a vnúčatami Jarla a Evy. Kinnarps poskytuje interiérové riešenia pracovných priestorov pre kancelárie a verejné priestory. Vysoká kvalita a nízky dopad na životné prostredie označujú celý hodnotový reťazec – od základných surovín po hotové riešenia pre pracovný priestor. Kinnarps je v súčasnosti jedným z najväčších poskytovateľov interiérových riešení pracovných priestorov v Európe. Obchodné operácie sa uskutočňujú v približne 40 krajinách a skupina dosiahla v roku 2016/2017 obrat vo výške približne 4,0 mld. švédskych korún.