SKUTOČNÝ VÝZNAM UDRŽATEĽNÉHO DIZAJNU

Pre spoločnosti pôsobiace v oblasti interiérového dizajnu je udržateľnosť mimoriadne naliehavou otázkou budúcnosti. Avšak, toto odvetvie nemá transparentné nástroje na to, aby sa téma udržateľnosti stala relevantnou pre zákazníkov. The Better Effect Index od Kinnarps – Index Lepšieho účinku je prvým nástrojom na trhu, ktorý poskytuje úplne otvorený a komplexný pohľad na udržateľnosť produktov.

Čo naozaj znamená udržateľný dizajn? Ako môžete komplexne posúdiť celkový vplyv výrobku na prostredie ? Počas tlačovej konferencie na tohtoročnom Veľtrhu nábytku a svietidiel v Štokholme vám prinesie spoločnosť Kinnarps nové odpovede a náhľady do problematiky. Dúfame, že sa stretneme v stánku A29: 20 v hale A, 6. februára o 11.00 hodine. Na konferencii budeme diskutovať o trvalo udržateľnom dizajne ako súčasti konceptu, ktorý nazývame Open Minds. Našimi hosťami budú Gert Wingårdh, ocenený architekt, Louise Königová, manažérka udržateľnosti v roku 2017, Johanna Ljunggrenová, manažérka udržateľnosti spoločnosti Kinnarps a Robert Petersson, generálny riaditeľ spoločnosti Kinnarps. Moderátorom bude Renée Nyberg z TV4.

Východiskom pre diskusiu je The Better Effect Index – Index Lepšieho účinku - jedinečný nástroj, ktorý hodnotí udržateľnosť produktov pomocou bodového systému. Nástroj je navrhnutý na základe oblastí, ktoré označili rôzne skupiny zákazníkov, ako dôležité pri rozhodnutiach v oblasti trvalej udržateľnosti. Šesť rôznych oblastí - suroviny a zdroje, čisté materiály, opätovné použitie, klíma, spoločenská zodpovednosť a ergonómia - je hodnotených stupnicou od 1 do 3. Toto vytvára veľmi jasný obraz o trvalej udržateľnosti produktu a o tom, čo mu chýba, aby sa stal ešte lepším.

Príkladom je Kinnarps stolička Capella, ktorá má v priemerne 2,40 bodu – čo je veľmi vysoké hodnotenie. Nástroj je plne transparentný, takže zákazníci aj konkurenti majú možnosť vidieť, ako Kinnarps hodnotí svoje produkty. Výber a porovnanie udržateľnosti nebolo nikdy jednoduchšie a dúfame, že The Better Effect Index – Index Lepšieho účinku vytvorí nový priemyselný štandard v oblasti udržateľnosti.

Zákazník má právo vedieť, ako je výrobok udržateľný a mať možnosť ho porovnať s produktami iných značiek. My to vidíme, ako vec spolupráce. Ak by každá spoločnosť zverejnila svoje údaje, môžeme sa začať porovnávať. To povedie k rýchlejšej transformácii v celom odvetví.

Johanna Ljunggren, Manažérka udržateľnosti Kinnarps

O spoločnosti Kinnarps

KINNARPS VYTVÁRA RIEŠENIA  PRACOVNÝCH PROSTREDÍ

Kinnarps poskytuje interiérové riešenia kancelárií a verejných priestorov. Vysoká kvalita a nízky dopad na životné prostredie sú známkou kompletného hodnotového reťazca - od surovín po úplné riešenia pracovného priestoru. V súčasnosti je jedným z najväčších európskych poskytovateľov interiérových riešení pracovných priestorov. Svoje obchodné aktivity uskutočňuje v približne 40 krajinách, s ročným obratom v 2016/2017  približne 4,0 mld.SEK. Spoločnosť Kinnarps založili v roku 1942 Jarl a Evy Andersson. Dnes je plne vlastnenou rodinnou spoločnosťou.