Informácie o spoločnosti

+1,700

ZAMESTNANCOV V SKUPINE KINNARPS

+250

PREDAJNÝCH MIEST

+40

KRAJÍN, KDE PÔSOBÍME

+4.50

MILIARDY SEK ZA ROK 2022/2023

Naše výrobné zariadenia

Spoločnosť Kinnarps má vo Švédsku šesť výrobných závodov. Kinnarp, Jönköping, Skillingaryd, Vinslöv, Tranås (2). Najväčšie zariadenie sa nachádza v Kinnarpe.

Naše modré kamióny

Preberáme zodpovednosť za celý náš dodávateľský reťazec - od výroby až po dodávku. Sme schopní denne dodať a nainštalovať viac ako sto pracovných staníc na zákazníka. Objednávky v rámci Európy sú pripravené k dodaniu za štyri až šesť týždňov. Dodávame tiež do celého sveta. Každý deň opúšťa naše továrne 24 plne naložených kontajnerov, aby poskytli riešenia pracovných priestorov navrhnutých pre prosperitu a pohodu. Namiesto tradičného balenia používame na ochranu nášho nábytku pri prevoze k zákazníkovi deky a lepenku. Deky a lepenka sa po dodaní vracajú a opätovne používajú. To predstavuje úsporu 270 kg baliacich materiálov na kontajner. Dodacie trasy sú optimalizované pomocou pokročilého systému plánovania, ktorý je priamo prepojený s výrobou. Investovali sme tiež do modernej flotily ekologických vozidiel s cieľom znížiť negatívny vplyv na životné prostredie. Každý nákladný automobil je obsluhovaný našimi montážnymi tímami. Pri dodávke vynosia nábytok, rozbalia a zmontujú ho. Ide o to, že zákazník má svoj nábytok rýchlo a efektívne s minimálnym rušením.

Naše hodnoty tvoria naše skvelé nápady

"Naše základné hodnoty sú pre nás veľmi dôležité. Majú priaznivý vplyv na naše podnikanie - od momentu, kedy produkty vyvíjame až po moment, kedy spolupracujeme s ľuďmi. Sú priamym dedičstvom od mojich rodičov, Evy a Jarla Andersson a prispievajú k úspechu našej spoločnosti."

Sibylla Jacobsson, Chairman of the Board, Kinnarps Holding AB

mySLÍME dopredu & SME kreatÍVNI

Snažíme sa o rozvoj a schopnosť vidieť príležitosti. Chceme byť kreatívni, chceme byť iní a odvážiť sa robiť to, čo nikto iný neurobil. Pracujeme efektívne, vytrvalo a vždy sa všetko snažíme robiť lepšie.

nezávislosť & PROFesionalita

Snažíme sa dôverovať vlastným vedomostiam a zručnostiam a veriť v možnosti, ktoré sa prezentujú samé. Vykonávame našu prácu tak, aby sme mohli byť hrdí na naše povolanie a usilujeme sa o osobný rozvoj.

úprimnosť a ľudskosť

Snažíme sa byť otvorení a čestní vo všetkých komunikáciách a správať sa úctivo voči všetkým ľuďom, bez ohľadu na ich postavenie alebo úlohu. Dodržiavame zákony a predpisy a dodržiavame sľuby.

zodpovednosť & porozumenie SÚVISLOSTIAM

Snažíme sa prevziať zodpovednosť, byť šetrní k zdrojom a vykonávať našu činnosť takým spôsobom, aby bola udržateľná. Zachádzame do jadra problému a nachádzame skutočné potreby dlhodobých riešení. Rozumieme súvislostiam, predvídame dôsledky, berieme do úvahy všetky aspekty, vyhodnocujeme a vyvažujeme.

Fakty o spoločnosti

ČINNOSŤ

Spoločnosť Kinnarps ponúka riešenia pracovných priestorov pre kancelárie a verejné prostredia. Vysoká kvalita a minimálne zaťaženie životného prostredia je to, čo charakterizuje celý náš reťazec – od základných materiálov až po hotové riešenia pracovných priestorov.

 

OBRAT

Obrat spoločnosti za obdobie 2022/2023 predstavuje 4.50 miliardy švédskych korún (400 miliónov EUR).

 

PREDAJ

Kinnarps je jedným z najväčších európskych dodávateľov riešení pracovných prostredí. Obchodné operácie sú vykonávané v 40 rôznych krajinách, s 250 predajnými miestami.

VÝROBA

Kinnarps má celkovo šesť výrobných závodov, situovaných vo Švédsku. Výroba a montáž sa realizujú v mestách Kinnarp, Jönköping, Skillingaryd, Vinslöv, Tranås. Najväčší komplex sa nachádza v meste Kinnarp.

 

SÍDLO FIRMY          

Centrála Skupiny Kinnarps a prevádzka sa nachádza v meste Kinnarp, vo Švédsku.

 

ZAMESTNANCI

Spoločnosť zamestnáva v celej skupine Kinnarp 1970 zamestnancov.

OBCHODNÉ ZNAČKY

Skupina Kinnarps navrhuje, vyvíja a predáva nasledujúce značky: Kinnarps, Materia, Skandiform, Nordic Care, Drabert a MartinStoll.

 

HISTÓRIA

Spoločnosť Kinnarps bola založená manželským párom Jarlom a Evou Andersson v roku 1942.

 

VLASTNÍCTVO

Kinnarps je výlučne rodinná firma, ktorá je dnes vo vlastníctve detí manželov Jarla a Evy Andersson a ich vnukov. Niektorí z vlastníkov aj aktívne v spoločnosti pracujú.

Organizácia

Kinnarps AB

Kinnarps AB má množstvo centrálnych oddelení, ktoré pracujú s funkciami, koordináciou, riadením a kontrolou na úrovni skupiny. Tieto oddelenia podporujú aj iné časti organizácie v ich príslušných oblastiach zodpovednosti. Kinnarps AB má tiež obchodnú zodpovednosť a zodpovednosť za vývoj produktov pre značky produktov skupiny; Kinnarps, Drabert a MartinStoll. Spoločnosť Kinnarps AB je zodpovedná za Skupinu Materia.

Skupina Materia zodpovedá za značky Materia, Skandiform a NC Nordic Care

Kinnarps AB je zodpovedný za výrobu v troch výrobných jednotkách, v Kinnarps, Jönköping a Skillingaryd vo Švédsku. Funkcie vrátane obstarávania, logistiky, výroby a technického dizajnu sú koordinované tak, aby boli čo najefektívnejšie.

PREDAJNÉ POBOČKY

Kinnarps vlastní množstvo predajných spoločností po celom svete. Každá spoločnosť je riadená výkonným riaditeľom s národným tímom a ďalšími zdrojmi na efektívne vykonávanie svojich obchodných aktivít. Každá spoločnosť má obchodnú zodpovednosť za svoj región.  

Agenti

Spoločnosť Kinnarps zamestnáva aj sieť nezávislých zmluvných partnerov. Títo agenti pôsobia ako predajcovia interiérových riešení pracovných priestorov spoločnosti Kinnarps. Kinnarps má približne 200 predajných miest po celom svete.

VÝKONNÝ MANAŽMENT

Kinnarps AB je riadený Výkonnou radou, ktorá zahŕňa:

 • Robert Petersson
  Robert Petersson, CEO

 • Jenny Hörberg
  Jenny Hörberg, Director Global Range & Design, MD Materia Group

 • Anders Hermansson
  Anders Hermansson, COO

 • Joakim Prior
  Joakim Prior, Director Purchasing

 • Nicklas Magnusson
  Nicklas Magnusson, CFO

 • Ann Cederwall
  Ann Cederwall, Director Global Marketing & Communications

 • Dan Molander
  Dan Molander, Director Sales

 • Sofia Modée
  Sofia Modée, Director Human Resources

Zaujíma vás viac faktov o spoločnosti?

Kontaktujte nás

Sme tu pre vás.
Od začiatku až po koniec.

Hľadáte špecifický produkt? Mali by ste záujem o navrhnutie riešenia na mieru, podľa vašich predstáv? Alebo vás jednoducho zaujíma, čo vám vieme ponúknuť? Kontaktujte nás - sme tu pre vás!