Dizajn s účelom

Ako tvoríme viac než len nábytok

Filozofia dizajnu je hlboko zakorenená v našej DNA už od založenia našej spoločnosti v roku 1942. Vytvárame riešenia interiérového a nábytkového dizajnu, ktoré pozitívne ovplyvňujú životy ľudí. Srdcom tejto filozofie je jednoduchá súhra estetiky, funkčnosti a udržateľnosti. Vždy je v stávke vedomé smerovanie, niečo väčšie, pričom všetko vyplýva z potrieb a snov užívateľa. Vytváranie dizajnu je stále našou hlavnou hnacou silou – pre vás a pre budúce generácie.

80 rokov inovatívneho dizajnu

Ten správny bod vzniká tam, kde sa 80 rokov skúseností a odborných znalostí spája so zvedavosťou a vizionárskym myslením. Výsledkom je niečo nadčasové, poctivé a starostlivo premyslené do najmenšieho detailu, od toho, ako je vyrobený kus nábytku a ako vyzerá, až po to, ako a kde sa používa. Rozumieme ľudským potrebám a tým najvhodnejším materiálom, ako aj tomu, ako vytvoriť ergonómiu celku. Náš nábytok a riešenia skrátka podporujú blahobyt a úspech. Naša filozofia dizajnu umožňuje ľudom predovšetkým prosperovať a dosiahnuť svoj plný potenciál.

„Náš nábytok je navrhnutý tak, aby vydržal vizuálne aj funkčne – to je to, čo nazývame nadčasový dizajn.“

Jenny Hörberg, Global Range and Design Director

Dizajn, ktorý
je tu pre teba

Krásny kus nábytku by mal byť príjemný na pohľad, no jeho krása spočíva aj v jeho funkčnosti a intuitívnych funkciách. Aj keď vás na prvý pohľad uchváti jeho príťažlivosť, hneď v ďalšej sekunde si uvedomíte, že interiérový dizajn vám uľahčuje život. Tým, že sľubuje, že sa bude vyvíjať, meniť a rásť s vami, aby neustále uspokojoval vaše potreby. Dá sa mu jednoducho porozumieť, je praktický, ergonomický a podporujúci. A zároveň nás láka, je prívetivý a pomocou svojich funkcií, dizajnu a umiestnenia umožňuje mnoho činností.

Keď všetko dôkladne premyslíte do najmenšieho detailu a nikdy nepoľavíte pri výbere materiálov a z kvality a funkčnosti produktov, celok bude vždy väčší ako súčet jeho častí. Preto sú detaily pre nás také dôležité. V mnohých prípadoch sú naše detaily patentované, aby bolo používanie nášho nábytku pohodlnejšie a dlhodobo udržateľnejšie. Niektoré detaily sú neviditeľné, iné sú výnimočné. Na našej ceste od konceptu k hotovému produktu nám pomáhajú zákazníci, užívatelia, architekti a ďalší odborníci, aby sme vytvorili niečo, čo spĺňa skutočné potreby a pridáva hodnotu každodennému životu.

Dizajn, ktorý
zvýrazňuje celok

Dizajn, 
ktorý zapája

Dobrý dizajn je podstatou všetkých pozitívnych vlastností, ktoré si ľudia spájajú s nábytkom Kinnarps. Všetko sa začína užívateľom. Silné zameranie sa na používateľa vedie k vyššej dostupnosti. To zase vedie k lepšiemu zapojeniu. Čím viac sa používatelia cítia byť zapojení, tým väčší je prínos pre jednotlivca aj organizáciu. Náš dizajn je tiež úprimný. To znamená, že radšej kladieme dôraz na vlastnosti nábytku, ako by sme ich skrývali. Keď ľudia inštinktívne pochopia, ako niečo funguje, môžu sa spokojne sústrediť na úlohu.

Náš dizajn je od začiatku starostlivo premyslený tak, aby náš nábytok mohol mať dlhú životnosť u vás alebo u ďalšieho používateľa. Preto je nábytok  Kinnarps pripravený na aktualizáciu, obnovu a alternáciu v budúcnosti. Riešenie založené na vysokej kvalite, veľkej flexibilite a vedomom výbere je tiež dobré pre ľudí aj našu planétu. Trendy prichádzajú a odchádzajú, ale štýl pretrvá. Koniec koncov, to je to, čo robíme. Navrhujeme nábytok, ktorý prináša trvalé výhody. Toto je nadčasový a udržateľný dizajn v jeho najčistejšej podobe.

Dizajn,
ktorý vydrží 

Dizajn, ktorý vytvára pozitívne hodnoty

Vibe stolový paraván – flexibilita a dobrá akustika

Patentovaný úchyt paravánov Vibe vám umožňuje jednoducho inštalovať a presúvať paravány na väčšine stolových dosiek - bez náradia. Na stoloch nezanecháva žiadne stopy a zároveň vám poskytuje veľkú flexibilitu. Dizajn umožňuje bezproblémovú zmenu medzi rôznymi druhmi činností, ako je individuálna práca alebo projektová práca, rýchlym a jednoduchým spôsobom. Rad Vibe zahŕňa rôzne podlahové, nástenné, stropné a stolové paravány pohlcujúce a tlmiace zvuk, ktoré ponúkajú nekonečné možnosti pre dobrú ergonómiu a harmonický celok.

PREČÍTAŤ VIAC

Capella – nasleduje prirodzené pohyby tela

Capella je výsledkom 80-ročného ergonomického myslenia a spolupráce s výskumníkmi a ergonómami. Toto je spoločnosť Kinnarps, ktorá je o krok bližšie k zdravému kancelárskemu prostrediu! Jedinečný mechanizmus FreeMotion® stoličky generuje neustále mikropohyby. Sedadlo a operadlo sa pohybujú nezávisle od seba a sedadlo sa nikdy nedá úplne uzamknúť. To pôsobí proti nezdravému statickému sedeniu a podporuje aktívne sedenie.

PREČÍTAŤ VIAC

Fields – meniteľný dizajn

Modulárny rad Fields je založený na inteligentnom úchyte, ktorý umožňuje užívateľovi prekonfigurovať svoj priestor početnými spôsobmi. Vďaka správnemu výberu materiálu, úchyt nezanechá na nábytku žiadne stopy, vďaka čomu je tento rad udržateľnou a flexibilnou voľbou. Poctivý dizajn patentovaného úchytu, ktorý je rovnako dekoratívny ako funkčný, vysiela užívateľovi jasný odkaz, že nábytok je možné v prípade potreby rekonfigurovať. Dobre premyslený detail s medzerou medzi nábytkom a držiakom prispieva k nerušenému výhľadu a bezpečným priestorom.

PREČÍTAŤ VIAC

Xact – kancelárska stolička pre študentov

Xact je výsledkom úsilia spoločnosti Kinnarps vyvinúť ergonomickú pracovnú stoličku pre študentov. Je to stolička, kde je možné nastaviť výšku aj hĺbku sedadla, čo každému študentovi poskytuje perfektnú ergonomickú pracovnú polohu bez ohľadu na jeho veľkosť alebo vek. Mechanizmus Freefloat™ umožňuje, aby sa sedadlo a operadlo pohybovali spolu so študentom, čím podporuje pozitívne mikropohyby a pomáha udržiavať koncentráciu. Nastaviteľný nábytok vytvára inkluzívnejší priestor.

PREČÍTAŤ VIAC

Xpect flex – objímajúci dizajn s integrovaným pohybom

Xpect svojím objímajúcim operadlom poskytuje študentovi osobný priestor, pocit bezpečia a lepšiu možnosť sústrediť sa na učenie. Ohybný chrbát umožňuje mikropohyby, vďaka čomu môže študent meniť pracovnú polohu. Tento dizajn poskytuje väčší komfort a možnosť predĺžiť dobu sústredenia sa. Je tiež ľahko stohovateľná a dá sa zavesiť, čo stoličke len pridáva na flexibilite.

PREČÍTAŤ VIAC

V Kinnarpse pracujeme s udržateľnosťou stále a pri každom detaile. Pre náš nábytok je charakteristická vysoká kvalita, inovatívny dizajn, nízky dopad na životné prostredie a dlhý životný cyklus. Dodanie atraktívnych interiérových riešení, ktoré dlho vydržia, nie je nič nové. Robíme tak od začiatku. Robíme to preto, aby sme starostlivo chránili zdroje, ktoré nám príroda poskytla.

Ľudia, interiér a prostredie, ktoré pretrvajú v čase