VERÍME V ÚSPEŠNÉ INTERIÉRY

Interiérové riešenia dodávame už nejaký čas a sme odhodlaní poskytovať vám stále lepšie služby. Ponúkame vám atraktívne interiérové riešenia, ktoré vám a vašej organizácii pomôžu zostať v práci motivovanými, produktívnymi a šťastnými. Interiér pre nás nie je len o nábytku: ide o kombináciu dobrého dizajnu s našimi obsiahlymi odbornými znalosťami pre podporu kreativity a efektivity; o premietnutie našich poznatkov z oblasti ergonómie a pohody pri práci do priestorov, v ktorých môžete vytvoriť trvalé podnikanie a kde sa jednotlivcom darí. V neposlednom rade ide o zabezpečenie udržateľnosti a zodpovednosti vo všetkom, čo robíme. Len keď dodávame zodpovedne na všetkých týchto frontoch, urobili sme si svoju prácu dobre. Keď uspejeme, vieme, že uspejete aj vy, čo prináša skutočnú zmenu organizáciám, jednotlivcom a planéte.

Nazývame to: Úspešné interiéry.

Kancelária

Pri vytváraní kancelárie, ktorá podporuje pohodu pri práci a produktivitu, je dôležité navrhnúť pracovné prostredie, ktoré podporuje pracovné metódy aj ľudí. Kľúčom k úspechu je riešiť potreby všetkých typov osobností a vytvárať priestory, ktoré podporujú rôzne činnosti vykonávané počas dňa. S KINNARPS NEXT OFFICE® ponúkame výskum, stratégiu a rady pre vytvorenie vašej ideálnej kancelárie.

Prečítať viac

Vzdelávanie

Fyzické prostredie škôl a vzdelávacích priestorov má veľký význam pre učenie a nadobúdanie nových vedomostí. Správny nábytok a vybavenie podporujú výučbu vo formálnom aj neformálnom vzdelávacom prostredí. Preto je dôležité vytvárať atraktívne, ergonomické a flexibilné priestory, ktoré podporujú študentov a učiteľov pri ich učení a rozvoji. S KINNARPS NEXT EDUCATION® ponúkame výskum, stratégiu a poradenstvo pri vytváraní aktívnych učebných priestorov.

Prečítať viac

Starostlivosť

Liečebný priestor je prostredie, v ktorom sa jednotlivec cíti bezpečne, stimulovane a v centre pozornosti - prostredie, ktoré zlepšuje pohodu každého, kto v ňom trávi čas, či už ide o pacientov, zamestnancov alebo príbuzných. S KINNARPS NEXT CARE® ponúkame pochopenie toho, ako je možné aktívne navrhnúť prostredie starostlivosti a podporiť proces liečenia, a požiadaviek, ktoré by mali byť stanovené pre riešenia interiérového dizajnu.

Prečítať viac

Udržateľnosť od samého začiatku

U nás v spoločnosti Kinnarps je udržateľnosť prirodzenou súčasťou našej každodennej práce. Je v našej DNA a vždy aj bola. Preberáme zodpovednosť za celý výrobný reťazec, od počiatočného návrhu až po použitie a opätovné použitie našich výrobkov.

Prečítajte si viac o našej práci v oblasti udržateľnosti

Udržateľnosť od samého začiatku

Ergonómia pre každého

Všetky naše interiéry sú vyrobené tak, aby vydržali čo najdlhšie. A čo je dôležitejšie, sú vyrobené tak, aby vydržali vám a vašej organizácia čo najdlhšie. Vytvára sa tým prostredie, v ktorom sú všetci zdravší, šťastnejší a produktívnejší. Inými slovami, uprednostňovanie ergonómie nie je dobré iba pre vašich zamestnancov, ale aj pre vaše podnikanie.

Prečítajte si viac o ergonómii

Ergonómia pre každého

S láskou zo Škandinávie

Naše dedičstvo pochádza zo škandinávskej tradície dizajnu. Okrem toho sme ju naplnili medzinárodnými vplyvmi a uplatnili filozofiu spoločnosti Kinnarps. Táto zmes vytvára jedinečný pocit z našich výrobkov - so správnou ergonómiou a so správnym tvarom a funkciou. Ak chcete vytvoriť atraktívne priestory a zdravé pracovné prostredie, je dôležité, aby vaša kancelária bola funkčná a inšpirujúca. Starostlivo zvoleným dizajnom môžete efektívne zvýšiť povedomie o svojej značke a produktivitu svojej organizácie. Výber materiálov je tiež nevyhnutný pre identitu a funkčnosť vášho kancelárskeho prostredia. Naše Kinnarps Color Studio vám poskytuje jednoduchý prístup k stovkám udržateľných, kreatívnych a atraktívnych materiálov. Materiálov vyvinutých v spolupráci s architektmi a interiérovými dizajnérmi s cieľom zabezpečiť flexibilitu a funkčnosť, ktoré inšpirujú ku kreativite a produktivite.

Pozrite si naše Dizajnové nástroje

Môžu vám naši odborníci s niečim pomôcť?

KONTAKTUJTE NÁS

Takto to všetko začalo

História

Náš príbeh začal v roku 1942, keď mladý pár Evy a Jarl Andersson kúpili tesársky obchod v malej dedinke Kinnarp vo Švédsku. Odvtedy podnik postupne rástol a deti a vnúčatá sa podieľali na jeho vývoji. Evy často nazývala Jarla „Optimistom“. Poháňalo ich presvedčenie, že všetko dobré, akokoľvek dobré, sa dá vždy ešte trochu vylepšiť. Prístup, ktorý je v našej spoločnosti stále hlboko zakorenený. Všetko preto, aby sa naši zákazníci, ktorí používajú naše produkty a riešenia, cítili ešte lepšie. A urobili ešte viac práce. Udržateľným spôsobom z dlhodobého hladiska.

Dnes sme veľká medzinárodná spoločnosť zaoberajúca sa návrhom interiérov, ktorá sa stále vyznačuje rovnakou zvedavosťou a duchom inovácií, ktoré poháňali našich zakladateľov.

1940

NA ZAČIATKU BOLI JARL A EVA

Eva a Jarl Andersson založili spoločnosť Kinnarps v roku 1942 s dvomi zamestnancami. Spočiatku sa nábytok vyhotovoval predovšetkým na objednávku, najmä pre architektov. V roku 1943 Kinnarps začal dodávať roletkové skrinky do švédskych vládnych úradov a o tri roky neskôr bola so švédskym štátom podpísaná prvá zmluva. Od toho momentu sa spoločnosť Kinnarps stáva lojálnym dodávateľom riešení pracovných priestorov pre švédsky štát.

1950

KINNARPS AKO HO POZNÁME

Kinnarps investoval do svojho prvého kompletného sortimentu kancelárskeho nábytku a v roku 1952 vyhotovil prvý katalóg. Nová fabrika poskytovala priestor pre expanziu výroby stoličiek. V roku 1959 začal Kinnarps dodávať nábytok vlastným prepravným vozidlom a zároveň sa nábytok montoval priamo v zákazníkovej kancelárii, aby sa zaručila kvalita dodania až ku zákazníkovi. Vďaka tomu, že sa produkty balili do znovupoužiteľných diek, zredukoval sa odpad a do vozu sa tak mohlo naložiť viac produktov.

1960

NÁRAST SPOLOČNOSTI A PRVÝ SHOWROOM

Na začiatku roku 1960 spoločnosť zamestnávala 34 pracovníkov a ročný obrat činil 2 milióny švédskych korún. V roku 1968 spoločnosť otvorila svoj prvý showroom v Štokholme. V šesťdesiatych rokoch sa zvýšil sortiment produktov a Kinnarps začal s výrobou na objednávku.

1970

MEDZINÁRODNÁ EXPANZIA

V roku 1973 sa do vedenia spoločnosti dostal Henry Jarlsson, Evin a Jarlov najstarší syn. Kinnarps v roku 1974 expandoval do Londýna a etabloval sa na tamojšom exportnom trhu. V roku 1977 Kinnarps zakúpil pres na výrobu brikiet z dreveného odpadu. Brikety znížili používanie vykurovacieho oleja a pri ich výrobe sa využil odpad z dreva, ktorý vo fabrike nevyhnutne vzniká.

1980

ROZŠÍRENIE SORTIMENTU

V polovici osemdesiatych rokov sa spoločnosť rozhodla investovať do novej a komplexnej série nábytku. K základnému sortimentu sa pridávajú pohovky, kreslá a konferenčný nábytok. V tomto desaťročí kúpil Kinnarps subdodávateľa Granstrands a investoval do novej fabriky v Skillingaryde, v južnej časti Švédska. Kinnarps v roku 1980 predstavil do výroby UV lak bez obsahu rozpúšťadiel a bol tak schopný poskytnúť tvrdý, odolný povrch bez poškodenia životného prostredia. Od roku 1980 sme znížili počet emisii o 90% vďaka tomu, že ekologické inovácie tvoria ústrednú časť nášho obchodného modelu.

1990

CERTIFIKÁTY & ZODPOVEDNOSŤ

V roku 1991 Kinnarps navrhol a vyrobil prvý elektricky nastaviteľný stôl, ktorý ponúkol alternatívne pracovné polohy pri práci. V roku 1993 sa Kinnarps stal prvým výrobcom nábytku vo Švédsku, ktorý obdržal certifikát systému riadenia kvality ISO 9001. O štyri roky neskôr, v roku 1997, spoločnosť získala certifikát systému environmentálneho riadenia ISO 14001. V tom istom roku sa Kinnarps stal členom EU Spoločenstva pre environmentálne manažérstvo a audit (EMAS). Počas deväťdesiatych rokov spoločnosť spolupracovala s dodávateľom Reiners a v roku 1999 sa Reiners pripojil do Skupiny Kinnarps.

2000

OCENENIA  A AKVIZÍCIE

Na začiatku 21. storočia spoločnosť vyhrala dve ocenia: „The Balanced Scorecard Hall of Fame Award“, ako aj „Competence Company of the Year in Sweden“ (Firma roka vo Švédsku). Spoločnosť sa naďalej etablovala na mnohých nových trhoch a získala dizajnérske nábytkové spoločnosti Klaessons, Materia a Skandiform. V tomto období tiež spoločnosť Kinnarps predstavila koncept Kinnarps Next Office, ktorá ponúka výskum, stratégiu a poradenstvo pri vytváraní kancelárií na mieru pre svojich zákazníkov.

2010

Spoločnosť Kinnarps pokračovala vo svojej činnosti v oblasti udržateľnosti zavedením Indexu lepšieho účinku - prvého komplexného nástroja udržateľnosti pre interiérové ​​riešenia. V roku 2018 spoločnosť zaviedla dva nové koncepty; Kinnarps Next Education ponúka výskum, vedenie a stratégiu pre aktívne vzdelávacie prostredia a Kinnarps Next Care je metódou pre vytváranie zdravotníckych priestorov.

DNES

ÚSPEŠNÉ INTERIÉRY

Spoločnosť Kinnarps dodáva riešenia interiérového dizajnu pre kancelárie, školy a zdravotnícke zariadenia. Celý hodnotový reťazec sa vyznačuje vysokou kvalitou a nízkym dopadom na životné prostredie - od surovín až po hotové riešenia pracovných priestorov. Spoločnosť Kinnarps je jedným z najväčších výrobcov riešení v oblasti interiérového dizajnu v Európe a pôsobí v 40 krajinách.

Sme tu pre vás.
Od začiatku až po koniec.

Hľadáte špecifický produkt? Mali by ste záujem o navrhnutie riešenia na mieru, podľa vašich predstáv? Alebo vás jednoducho zaujíma, čo vám vieme ponúknuť? Kontaktujte nás - sme tu pre vás!