KINNARPS JE SPOLOČNOSŤ NAVRHUJÚCA RIEŠENIA PRACOVNÝCH PRIESTOROV

Spoločnosť Kinnarps založili v roku 1942 Jarl a Evy Andersson. K dnešnému dňu je to 100% vlastnený rodinný podnik, v súčasnosti pod vedením Jarlovych a Evyných detí a vnúčat. Kinnarps poskytuje riešenia interiérových pracovných prostredí pre kancelárie a verejné priestory. Vysoká kvalita a nízky dopad na životné prostredie označujú celý hodnotový reťazec - od základných surovín až po hotové riešenia pracovných priestorov. Kinnarps je v súčasnosti jedným z najväčších európskych poskytovateľov riešení interiérov pracovných priestorov. Obchodné operácie sa uskutočňujú v približne 40 krajinách.

FAKTY O SPOLOČNOSTI

ČINNOSŤ

Spoločnosť Kinnarps ponúka riešenia pracovných priestorov pre kancelárie a verejné prostredia. Vysoká kvalita a minimálne zaťaženie životného prostredia je to, čo charakterizuje celý náš reťazec - od základných materiálov až po hotové riešenia pracovných priestorov.

 OBRAT

Obrat spoločnosti za obdobie 16/17 predstavuje 4.036 miliardy švédskych korún (405 miliónov Eur).

 PREDAJ

Kinnarps je v súčasnosti jedným z najväčších európskych dodávateľov riešení pracovných prostredí. Spoločnosť má zastúpenie v 40 rôznych krajinách, s 200 predajnými miestami.

VÝROBA

Kinnarps má celkovo šest rôznych výrobných závodov, šesť vo Švédsku a jeden v Nemecku. Výroba a montáž sa realizujú v mestách Kinnarp, Jönköping, Skillingaryd, Vinslöv, Tranås (2). Najväčší komplex sa nachádza v meste Kinnarp.

CENTRÁLA

Centrála Skupiny Kinnarps a jej riadenie sa nachádza v meste Kinnarp, vo Švédsku.

 ZAMESTNANCI

Spoločnosť má 2 300 zamestnancov.

OBCHODNÉ ZNAČKY

Skupina Kinnarps navrhuje, vyvíja a predáva nasledujúce značky: Kinnarps, Materia, Skandiform, Nordic Care, Drabert a MartinStoll.

HISTÓRIA

Spoločnosť Kinnarps bola založená manželským párom Jarlom a Evou Andersson v roku 1942.

VLASTNÍCI

Kinnarps je výlučne rodinná firma, ktorá je dnes vo vlastníctve detí a vnúčat Jarla a Evy Andersson. Niektorí z vlastníkov aj aktívne v spoločnosti pracujú.

 

ZAUJÍMA VÁS VIAC FAKTOV O SPOLOČNOSTI?

Kontaktujte nás

NAŠE HODNOTY VYTVÁRAJÚ NAŠE JEDINEČNÉ NÁPADY

Sibylla Jacobsson

"Naše základné hodnoty sú pre nás veľmi dôležité. Majú priaznivý vplyv na naše podnikanie - od momentu, kedy produkty vyvíjame až po moment, kedy spolupracujeme s ľuďmi. Sú priamym dedičstvom od mojich rodičov, Evy a Jarla Andersson a prispievajú k úspechu našej spoločnosti."

Sibylla Jacobsson, Chairman of the Board, Kinnarps Holding AB

inovatívne myslenie & kreativita

Snažíme sa o rozvoj a schopnosť vidieť príležitosti. Chceme byť kreatívni, chceme byť iní a mať odvahu robiť to, čo nikto iný doteraz neurobil. Pracujeme efektívne, vytrvalo a vždy sa všetko snažíme robiť lepšie.

nezávislosť & PROFesionalita

Snažíme sa dôverovať vlastným vedomostiam a zručnostiam a veriť v možnosti, ktoré sa prezentujú samé. Snažíme sa vykonávať našu prácu tak, aby sme mohli byť hrdí na naše povolanie a usilujeme sa o osobný rozvoj.

úprimnosť a ľudskosť

Snažíme sa byť otvorení a čestní vo všetkých komunikáciách a správať sa úctivo voči všetkým ľuďom, bez ohľadu na ich postavenie alebo úlohu. Dodržiavame zákony a predpisy a dodržiavame sľuby.

zodpovednosť & porozumenie SÚVISLOSTIAM

Snažíme sa prevziať zodpovednosť, byť šetrní k zdrojom a vykonávať našu činnosť takým spôsobom, aby bola udržateľná. Zachádzame do jadra problému a nachádzame skutočné potreby pre dlhodobé riešenia. Rozumieme súvislostiam, predvídame dôsledky, berieme do úvahy všetky aspekty, vyhodnocujeme a vyvažujeme.

ORGANIZÁCIA

Organizácia

Kinnarps Holding AB je holdingovou spoločnosťou v Skupine.

Kinnarps AB má množstvo centrálnych oddelení, ktoré pracujú s funkciami, koordináciou, riadením a kontrolou na úrovni skupiny. Tieto oddelenia podporujú aj iné časti organizácie v ich príslušných oblastiach zodpovednosti. Kinnarps AB má tiež obchodnú zodpovednosť a zodpovednosť za vývoj produktov pre značky produktov skupiny; Kinnarps, Drabert a MartinStoll. Spoločnosť Kinnarps AB je zodpovedná za Skupinu Materia.

Skupina Materia zodpovedá za značky Materia, Skandiform a NC Nordic Care.

Kinnarps AB je zodpovedný za výrobu v štyroch výrobných jednotkách, v Kinnarps, Jönköping, Skillingaryd vo Švédsku. Funkcie vrátane obstarávania, logistiky, výroby a technického dizajnu sú koordinované tak, aby boli čo najefektívnejšie.

Pobočky. Kinnarps vlastní množstvo predajných spoločností po celom svete. Každá spoločnosť je riadená výkonným riaditeľom s národným tímom a ďalšími zdrojmi na efektívne vykonávanie svojich obchodných aktivít. Každá spoločnosť má obchodnú zodpovednosť za svoj región.  

 

Agenti. Spoločnosť Kinnarps zamestnáva aj sieť nezávislých zmluvných partnerov. Títo agenti pôsobia ako predajcovia riešení interiérových pracovných priestorov spoločnosti Kinnarps. Kinnarps má približne 200 predajných miest po celom svete.

VÝKONNÝ MANAŽMENT

Spoločnosť Kinnarps AB je riadená výkonnou správnou radou

 • Robert Petersson
  Robert Petersson, CEO

 • Jenny Hörberg
  Jenny Hörberg, Director Global Range & Design

 • Kjell Strandberg
  Kjell Strandberg, Director of Human Resources

 • Thomas Johannesson
  Thomas Johannesson, MD Materia Group

 • Anders Hermansson
  Anders Hermansson, Acting COO

 • Joakim Prior
  Joakim Prior, Director Purchasing

 • Nicklas Magnusson
  Nicklas Magnusson, CFO

 • Ann Cederwall
  Ann Cederwall, Director Global Marketing & Communications

Výroba a logistika

Sme zodpovední za celý reťazec

V našom výrobnom a logistickom systéme neustále investujeme do najmodernejšej technológie, ktorá nám umožňuje zvládnuť rozmanité objednávky, od jednoduchej produktovej objednávky až po rozsiahle kompletné interiérové ​​riešenia so stovkami pracovných miest, prispôsobené potrebám našich zákazníkov a dodané v čo možno najkratšom čase. Použitím digitálnych riešení sme integrovali všetky kroky v obchodnom procese, od návrhu interiérového riešenia spolu s našimi zákazníkmi, cez výrobu, až po dodávku a odovzdanie koncovým užívateľom nie len po celej Európe, ale aj mimo nej. Tým, že máme schopnosť a kapacity zvládnuť celý proces od návrhu interiéru až po odovzdanie za pomoci vlastných zdrojov, môžeme splniť naše sľuby o kvalite v každom kroku.

Preberáme zodpovednosť za celý dodávateľský reťazec - od výroby až po odovzdanie zákazníkovi. Pre jedného zákazníka môžeme dodať a nainštalovať viac ako 100 pracovných staníc denne a až 500 do týždňa. Dodávateľské tímy pracujú s minimálnym rušením. Objednávky v rámci Európy sú skompletizované do 4 - 6 týždňov a dodávame aj po celom svete.

Každý deň opúšťa naše továrne 24 plne naložených kamiónov, aby poskytli riešenia pracovných prostredí navrhnuté pre prosperitu a blahobyt. V našich optimalizovaných dopravných systémoch nepoužívame kartónové krabice, ale recyklovateľné prikrývky na ochranu výrobkov, ktoré nám umožňujú nakladať produkty do kamiónov ako puzzle. Umožňuje to odviezť až o 50% viac produktov v porovnaní s bežným štandardom v našom priemysle pri použití tej istej veľkosti návesu. Všetky dodávky sú optimalizované pomocou pokročilého systému plánovania trasy, ktorý je tiež prepojený s plánovaním výroby. Taktiež sme investovali do moderného vozového parku. Vozidlá sú šetrné k životnému prostrediu, aby sme aj naďalej znižovali náš vplyv na životné prostredie. Od roku 2014 sme celkovo znížili emisie o 7%.

POLITIKA UDRŽATEĽNOSTI

Naša hlavná činnosť sa zameriava na vytváranie inšpiratívnych, efektívnych pracovných prostredí, ktoré prispievajú k dosiahnutiu úspechu. To všetko za prítomnosti holistickej perspektívy. Náš pohľad na udržateľnosť možno zhrnúť jednoduchou obchodnou filozofiou: Lepšie v práci. Toto zahŕňa snahu porozumieť požiadavkám pracovného prostredia každej organizácie, a to z hľadiska produktov a služieb. Náš cieľ dlhodobo udržateľného rozvoja pochádza a je udržiavaný prostredníctvom neustáleho zlepšovania a plánovaného rozvoja. Snažíme sa vytvoriť zodpovednú a hodnotovú  rovnováhu medzi potrebami našich zákazníkov a partnerov, starostlivosťou o životné prostredie, ľuďmi, ktorých ovplyvňujeme a stabilným hospodárstvom. Program udržateľnosti Skupiny Kinnarps bol vyvinutý z našej stratégie a základných hodnôt.

PREVENCIA

Prevencia zahŕňa identifikáciu a prevenciu nežiaducich účinkov, rizík a správania, vždy pomenujúc problém pri jeho vzniku.

KOMUNIKÁCIA

Komunikujeme a udržiavame otvorený a nepretržitý dialóg o programe trvalej udržateľnosti a pokroku spoločnosti, a to interne, ako aj voči externým partnerom.

ZODPOVEDNOSŤ

Manažment a všetci jednotlivci zamestnaní v skupine Kinnarps sú povinní dodržiavať túto a ďalšie zásady, legislatívne požiadavky, rutiny a ďalšie pravidlá spoločnosti.

KOMPETENCIA

Zvyšujeme a zlepšujeme naše kompetencie s cieľom zabezpečiť súlad s firemnými pravidlami, splniť ciele a dodržiavať a zlepšovať rutiny.

INOVATÍVNOSŤ

Inovatívne myslenie znamená, že sme sa odvážime byť iní a robiť to, čo nikto iný doposiaľ neurobil.

NIEKTORÉ Z NAŠICH CERTIFIKÁTOV UDRŽATEĽNOSTI

SME TU PRE VÁS.
OD ZAČIATKU AŽ PO KONIEC.

Hľadáte špecifický produkt? Mali by ste záujem o navrhnutie riešenia na mieru, podľa vašich predstáv? Alebo vás jednoducho zaujíma, čo vám vieme ponúknuť? Kontaktujte nás - sme tu pre vás!