Prípad : Pyramide Conseils

PRODUKTY

Sedenie Spino, kreslá a konferenčný stolík Omni, stoly Serie [n], kreslá Polett, rekonfigurovateľné stoly Trixagon, taburety Boullée, sedačky a sedacie jednotky Monolog, barové stoličky Plint, skrine a skrinky Serie [e], sedačky Monolite, kancelárske kreslá Salida...

Nábytok: Kinnarps, Materia, Skandiform a Drabert
Foto: Alexis Paoli

V parku Greenopolis v 9. obvode v Lyone si Pyramide Conseils, účtovná a obchodná poradenská spoločnosť, zakúpila trojpodlažnú budovu s rozlohou približne 2 000 m². Predtým sa nachádzala v obchodnej štvrti Part Dieu, tentokrát však hľadala unikátnu budovu, ktorá by bola ako samotná spoločnosť - dostatočne veľká a spájala niekoľko rôznych lokácií.

FAKTY A ČÍSLA

Keďže časť budovy nebola používaná, spoločnosť Pyramide Conseils sa rozhodla použiť ju na vytvorenie obchodného centra nazývaného DMCI. Nákup tejto sekcie umožňuje spoločnosti Pyramide Conseils poskytovať doplnkovú službu pre svoju zákaznícku základňu podnikateľov a vedúcich pracovníkov. Účtovná zložka preto požiadala spoločnosť Kinnarps, aby vdýchla nový život do obchodného centra DMCI a riadila celú rekonštrukciu: architektúru, priečky, dekorácie a vybavenie interiéru.

KOMPLEXNÉ RIADENIE PROJEKTU POSKYTLO SPOLOČNOSTI KINNARPS VÝHODU

Na dvoch plochách rozmiestnených na dvoch podlažiach chcela spoločnosť Pyramide Conseils vytvoriť niekoľko kancelárií pre 1 až 3 osoby, relaxačné zóny, „co-working“ zóny a kuchynku, to všetko vo firemných farbách.

"Poznali sme meno skupiny Kinnarps. Pri tomto projekte sme sa s nimi však stretli prvýkrát a boli sme radi, že ich nábytok je výborne navrhnutý, praktický a moderný súčasne." Okrem toho Kinnarps ponúkol, že za nás budú riadiť celý projekt," hovorí Betty Casazza, ktorá riadila projekt renovácie nových priestorov.

ZADANIE: ODLIŠOVAŤ SA OD OSTATNÝCH OBCHODNÝCH CENTIER V LYONE

V Lyone je veľa obchodných centier a spoločnosť Pyramide Conseils nechcela jednoducho pridať svoje meno na koniec zoznamu. Chceli obchodné centrum, ktoré by bolo iné. Nechceli mať k dispozícii len priestor na prenájom, ale poskytovať ľuďom aj miesta na stretnutia. Kancelárie v rámci DCMI je možné si prenajať na jeden deň alebo mesiac a niektorí nájomníci na nich zostanú niekoľko rokov, takže bolo absolútne nevyhnutné poskytnúť im priestory, kde sa cítia dobre.

Pyramide Conseils bola otvorená všetkým dobrým nápadom a návrhom, ako to zrealizovať. Pri rozhodovaní  im pomohla možnosť navštíviť showroom Kinnarps v Lyone, kde sa stretli s našimi tímami, dozvedeli sa o našom sortimente nábytku a navštívili zákazníkov, ktorí s nami dokončili projekty rekonštrukcií. To všetko bolo potrebné vykonať v rámci troch mesiacov, pretože v obchodnom centre sa už očakávali noví nájomcovia.

Potešení tým, čo Pyramide Conseils videli následne požiadali Kinnarps, aby zrekonštruoval recepčné a oddychové zóny v sídle spoločnosti, vedľa obchodného centra. Dve spoločnosti, Pyramide Conseils a Kinnarps, majú spoločné hodnoty - ľudí, rešpekt a empatiu. Účtovná časť spoločnosti si želala, aby sa tieto hodnoty odrážali v dekorácii a nábytku, a aby podporovali nízku úroveň stresu, relaxáciu a diskusiu.

Chceli by ste zistiť, ako prejsť na agilný spôsob práce?

Opýtajte sa nás ako