Prípad : Sopra Steria

INFORMÁCIE O PROJEKTE

Interiérové dekorácie hlavnej centrály Sopra Steria, ktorá je umiestnená v budove na ulici Rue de Presbourg v Paríži. Kancelárie, konferenčné miestnosti a spoločenské priestory boli zostavené z nasledovných produktov: kancelárské kreslá Fenix, Capella a Esencia, konferenčné stoličky Senor a Filio, sedacie jednotky Mimic, barové stoličky Plint, Human Sofas and Armchairs, taburet Monolog, lavička Libra, oddychový modul Lean in...

Vybavenie: Kinnarps, Materia, Skandiform, Martin Stoll a Nordic Care

Architekt: Annie Vitipon Studio

Foto: Alexis Paoli

Bolo to v roku 2016 na Štokholmskej výstave, kde architektka Annie Vitipon objavila spoločnosť Kinnarps a mnohé jej značky. Zvedená švédskym výrobcom v škandinávskom štýle, chcela táto architektka zapojiť Kinnarps do interiérového projektu pre svojho najvernejšieho zákazníka: Sopra Steria Group, európskeho lídra v oblasti digitálnej transformácie (38 000 zamestnancov vo viac ako 20 krajinách, obrat vo výške 3,6 miliardy EUR v roku 2015).

Annie Vitipon Studio bolo poverené rekonštrukciou hlavnej centrály, s cieľom povzniesť jej internú architektúru. Práca sa vzťahovala na dekoráciu plôch pre 290 zamestnancov, dekoráciu interiérov a výber nábytku.

Budova sa nachádza na ulici Rue de Bourg Pres v Paríži. Má mnoho kancelárií, zasadačiek a spoločných priestorov, rozložených na 8 poschodiach a nasledujúce požiadavky:

Vybrať triezvu farbu pozadia (biele, béžové a tmavosivé steny; svetlé kancelárske stoly, prírodné materiály ako je drevo...) a potom pridať dotyk jasnejších farieb do čalúnení (kancelárske stoličky, pohovky, kreslá...). Vybrané farby sú farby loga: odtiene červenej a oranžovej, vyvážené paletou doplnkových farieb: modrá, tyrkysová a zelená, pričom celok má byť výstupom v látkach v solídnych farbách a pruhoch.

Farebná schéma - Každé poschodie má svoju vlastnú farbu - od najchladnejších na prízemí po najteplejšie na šiestom podlaží - a horné poschodie s "klubovým" priestorom poskytuje množstvo výklenkov na sedenie a obsahuje všetky farby objektu. "Táto farebná schéma je jednotiacim faktorom v celom projekte a vytvára príjemnú harmóniu v interiéri. Úmyselne som sa vyhrala s triezvymi priestormi, ktoré sa nakoniec stali rámcom pre nábytok," hovorí Annie Vitipon, architektka projektu.

Príroda - Veľké množstvo rastlín a vegetácie prináša do mestského prostredia dotyk prírody. Stena s rastlinami má veľmi originálny dekoratívny vzhľad, ale má aj rad ďalších dobrých vlastností: tepelná a zvuková izolácia a odstránenie znečistenia. A predovšetkým spája ľudské bytosti s ich prostredím a pomáha nám zabudnúť na to, že sme v centre Paríža!

Umenie A nakoniec, možno tu cítiť architektove vlastné emócie, ako absolventa výtvarných umení. Annie Vitipon zaujímalo tak širšie meradlo, ako aj detaily: majestátny luster na recepcii, umelecké zábradlie na schodoch, sochy na chodbách, maľby v kanceláriách - prítomnosť umeleckých diel šíri istú poéziu v kancelárskych priestoroch, poskytujúc dôkaz otvorenosti k výkonu každého človeka, potenciálu, predstavivosti a kreativite.

PÁČI SA VÁM TÁTO PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA? ZAUJÍMA VÁS, ČO BY SME NAVRHLI PRE VÁS?

Kontaktujte nás

Bola to náročná úloha vyzdobiť kancelárie, v ktorých je krása Paríža rozprestretá pod každým oknom: Arc de Triomphe, Eiffelova veža, Montmartre alebo jednoducho nádherné strechy mesta...vaše oči sa kochajú pohľadom na okolie. Avšak architekt vytvoril dielo: vytvoril interiér, kde sa cítite dobre a kde si môžete vychutnať prácu. Dynamické, vibrujúce priestory pre spoločnosť, ktorá má tvár pevne obrátenú smerom k budúcnosti.