Prípad : Mauersegler

Pozadie

renováciA domova dôchodcov

Po značnej rekonštrukcii bol v marci 2014 oficiálne otvorený domov dôchodcov Mauersegler vo švajčiarskom Adliswil. Mauersegler má dve poschodia s kapacitu pre 17 seniorov trpiacich demenciou, čo kladie vysoké nároky na dizajn interiéru. Predtým bolo prostredie neštruktúrované, s rôznymi typmi interiérov, farieb a štýlov. Vznikla tak potreba vytvoriť jednotné a útulné prostredie s dôrazom na kvalitu, funkčnosť a bezpečnosť.

Informácie o projekte

Zákazník:
Haus zum Mauersegler - domov dôchodcov pre ľudí s demenciou rozložený na dvoch podlažiach s kapacitou pre 17 ľudí v Adliswil, Švajčiarsko. Skladá sa z ubytovania, spoločenskej miestnosti, jedálne, herne a zimnej záhrady.

Projektový tím: 
Mario Buchser a Emma Garby; Kinnarps Švajčiarsko. Interiérový architekt Susanne Wagner; Wagner Interior Architecture & Consulting Konstanz, Nemecko. Rudolpho Allison; riaditeľ domova dôchodcov.

Dokončenie:
Marec 2014

Interiér: 
Produkty spoločnosti Kinnarps, Materia, Skandiform a NC Nordic Care.

Výzva

Unikátne predpoklady

Cieľom projektu bolo získať celkový pocit rovnováhy a harmónie v zariadení, ktoré sa skladá z rôznych typov prostredí umiestnených v jedinečnej budove so špeciálnymi požiarnymi a environmentálnymi predpismi. Bolo tiež dôležité, aby sme uspokojili individuálne potreby rezidentov prispôsobeným a funkčným interiérom, ktorý zároveň poskytoval rodinnú a príjemnú atmosféru.

 

riešenie

zmysel pre harmóniu

"Po rekonštrukcii sa Mauersegler stal rezidenčným domovom s pocitom usporiadania, harmónie a pokoja," hovorí Rudolph Allisson, riaditeľ domova dôchodcov. „Kinnarps, spolu s dizajnérkou Susanne Wagner, vypočul naše požiadavky a vytvoril premyslené, ústretové a domácke prostredie. Pútavý vzhľad s vysokou kvalitou, funkčnosťou a bezpečnosťou, kde výber nábytku, farieb, textílií a osvetlenia prispeli k vzniku rovnováhy v rôznych miestnostiach.“

PÁČI SA VÁM TÁTO PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA? ZAUJÍMA VÁS, ČO BY SME NAVRHLI PRE VÁS?

Kontaktujte nás