Prípad : HP ENTERPRISE - VYSOKÝ ŠTANDARD

Benčový systém Polaris od Kinnarps v HP Enterprise Erskine

S rýchlym rastom spoločnosti Hewlett Packard Enterprise (HPE) sa potreba premeniť časť existujúcej lokality v Erskine, Škótsko, na moderný pracovný priestor zvyšovala veľmi rýchlo. Gordon McNair, Global Real Estate Project Manager, HPE Ltd vysvetľuje: "Prestavili sme pôvodnú časť skladového a výrobného zariadenia na Centrum technických zdrojov - kde klienti prichádzajú do blízkeho kontaktu s našimi inžiniermi a technickými odborníkmi. Keďže potreby týchto klientov rástli veľmi rýchlo, bola pre nás výzva flexibilne reagovať a rozšíriť naše centrum.

Požiadavky na nábytok boli tendrované v rámci zoznamu dodávateľov schválených HPE a bol vybraný Kinnarps. "Spoločnosť Overbury, ktorá je veľmi udržateľne zmýšľajúca, sa stala naším zmluvným partnerom a naprieč celým projektom sme chceli pokračovať v spolupráci a zachovaní stanovených špecifikácii HPE," hovorí Gordon. "Dodržali sme štandardy typickej certifikácie LEED a spolupracovali sme s Kinnarps, aby sme na základe štandardného produktu našli riešenie požiadaviek na kancelárske stoly. Udržateľnosť dizajnu a výroby je pre nás veľmi dôležitá a vždy hľadáme produkty, ktoré sú oboje, aj recyklovateľné a aj s vysokým percentom recyklovaného obsahu. Holistická povaha environmentálnej práce spoločnosti Kinnarps je viditeľná, pretože zodpovedajú za celý proces získavania materiálov, výroby a dodávky."

Gordonovo vnímanie Kinnarpsu sa zvýšilo po návšteve výrobného zariadenia vo Švédsku. "Chcel som si potvrdiť ich schopnosť dodať tento projekt včas a presvedčiť sa o tom, že výroba nábytku je vhodná pre daný účel. Počas prestávky mi bolo ponúknuté občerstvenie. Vyzeralo a chutilo ako normálna sušienka. Napriek tomu nám bolo povedané, že obsahuje piliny, ktoré sú zámerne obrusované z drevenej stoličky a zmiešané s múkou. Boli si takí istí čistotou svojho zdroja dreva, že sme ho mohli jesť. A to bolo naozaj silné vyhlásenie. Pre mňa to zaznamenalo, že viera v Kinnarps a jeho udržateľnosť má veľmi dlhú históriu od zakladateľov spoločnosti Kinnarps. Továreň je postavená uprostred poľnohospodárskej pôdy, kde ľudia rozumejú najlepšie využitiu zdrojov a tomu, prečo sa staráme o svoje životné prostredie. Je to súčasť ich kultúry, nie len výstrelok, a stále je súčasťou ich podnikania."

Nové pracovisko HPE v ​​Erskine má čisté a svieže prostredie. Moderné, ale bez rozruchu alebo pozlátka. Dobre osvetlené, ventilované a otvorené, so súčasnou farebnou schémou, ktorá zodpovedá profesionálnemu prístupu spoločnosti Hewlett Packard Enterprise a jej podnikaniu.

Gordon je hrdý na to, čo projektový tím dosiahol: "Počas nášho pobytu vo Švédsku sme sa dozvedeli aj o rizikách chemických látok neviditeľne presakujúcich z nábytku po inštalácii a o tom, ako Kinnarps odstránil škodlivé látky z ich výrobkov. Takéto veci nám dávajú pocit istoty, že pracovné prostredie, ktoré poskytujeme našim kolegom a zákazníkom, zabezpečuje ich bezpečie a pohodu. Aj preto je možné stoly výškovo nastaviť; prinášajúc flexibilnú, ergonomickú voľbu pre používateľov. Všetko súvisiace s touto stavbou bolo spojené s dlhovekosťou, udržateľnosťou a blahobytom."

Pri vyše 450 pracovných staniciach, kde bolo nutné dodať nábytok v stanovenom časovom rámci, bolo potrebné starostlivé plánovanie, najmä kvôli práci iných stavebných dodávateľov. "Keď nám bol vo Švédsku predstavený systém balenia, bolo skvelé vidieť na vlastné oči, že to skutočne funguje. Kamióny Kinnarps prišli na miesto s minimálnym počtom, ak vôbec, obalových materiálov. Flexibilita ich montérov bola neoddeliteľnou súčasťou úspechu tohto projektu," hovorí Gordon. "Ich zmysel pre detail a túžbu dodať nábytok bez starostí bol veľmi potešujúci. Kinnarps Key Account manažér pozná zložitosť takéhoto projektu a bol vždy flexibilný, či už išlo o riešenie konkrétnych požiadaviek na informačné technológie alebo o spôsob riešenia akéhokoľvek problému. Výsledok ma každopádne veľmi teší."

PÁČI SA VÁM TÁTO PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA? ZAUJÍMA VÁS, ČO BY SME NAVRHLI PRE VÁS?

Kontaktujte nás