Prípad : CBRE SLOVENSKO

FAKTY O PROJEKTE

KLIENT:

CBRE Slovensko

ARCHITEKT:

Ing. arch. Ján Matulník

Ing. arch. Ivana Kvietková

LOCATION:

Bratislava, Slovensko

REALIZÁCIA:

2017

KINNARPS V SPOLUPRÁCI SO CBRE SLOVENSKO

Spoločnosť CBRE sa v novembri 2017 presťahovala do nových inšpiratívnych priestorov v administratívnej budove UNIQ na Staromestskej ulici v Bratislave. V rámci medzinárodnej spolupráce so CBRE stál Kinnarps aj na Slovensku pri ich tvorbe.

Priestory slúžia ako pracoviská pre zamestnancov CBRE a zároveň ako showroom produktov pre klientov spoločnosti. Celkový koncept odráža aktuálne trendy v zariaďovaní kancelárskych priestorov, s dôrazom na aktívny spôsob práce a flexibilitu pracoviska.

Súčasťou konceptu našich nových priestorov bolo vytvorenie rôznych typov pracovných miest, ktoré umožnia zamestnancom pracovať podľa typu práce, ktorú v ten deň vykonávajú. Spolu so spoločnosťou Kinnarps sme v našich nových priestoroch vytvorili alternatívne pracovné miesta.

Ján Matulník, architekt CBRE

NEFORMÁLNE STRETNUTIA

Najväčší úspech má kolaboračná a kaviarenská zóna, ktoré klienti a zamestnanci ani nepovažujú za kancelársky priestor. Skôr za príjemnú kaviareň. Fields dokáže poskytnúť dostatok súkromia aj v rušnom prostredí. Stolička Deli má nielej elegantný dizajn, ale je aj vysoko funkčná.

AKTÍVNE PRACOVISKO

Výškovo nastaviteľné stoly Oberon a kancelárske kreslo Plus[8] uľahčujú flexibilitu pri práci vďaka jednoduchosti svojich nastavení a sú ideálne pre tvorbu aktívnych pracovísk.

ČAS NA PRESTÁVKU

Aj v kancelárii je možné nájsť príjemné miesto na prestávku. Barové stoličky Sputnik majú pevnú drevenú konštrukciu, ktorá poskytuje dostatočnú oporu. V prevedení s textilným čalúnením navodzuje príjemný domáci pocit.

Výber produktov Kinnarps vychádzal z požiadaviek kladených na súčasné pracovné prostredia, ktoré majú podporovať nielen produktivitu, ale aj kreativitu, zdravie a pohodu zamestnancov. Výškovo nastaviteľné stoly Oberon a kancelárske kreslo Plus[8] a Capella uľahčujú flexibilitu pri práci vďaka jednoduchosti svojich nastavení a sú ideálne pre tvorbu aktívnych pracovísk. V nových priestoroch spoločnosti CBRE Slovensko nájdete produkty spoločnosti Kinnarps, jej dizajnových značiek Materia, Skandiform a Nordic Care, ako aj produkty spoločností Gotessons, Abstracta a Loook Industries.

Sedenie Fields je ideálna voľba do zdieľaných pracovných prostredí. Vďaka svojej modulárnosti vytvára podmienky pre rôzne typy činností a zároveň uľahčuje vzájomnú komunikáciu a kooperáciu spolupracovníkov.

Podľa slov Jána Matulníka, architekta spoločnosti CBRE, nábytok Kinnarps zabezpečuje flexibilitu a zároveň podporuje hlavnú architektonickú koncepciu priestorov svojimi farebnými a materiálovými riešeniami. Kolaboračné zóny za recepciou sú nepretržite používané nielen na stretnutia s klientmi, ale aj na internú spoluprácu. Nábytok umiestnený v kuchynke umožňuje svojimi flexibilnými riešeniami rôzne spôsoby usporiadania priestoru, Klienti sú ohromení novými priestormi spoločnosti CBRE. Dokonca zdieľajú návštevy kancelárií CBRE so svojimi klientmi v regióne strednej a východnej Európy. Páči sa im nový spôsob prístupu k práci. Najväčší úspech má kolaboračná a kaviarenská zóna, ktoré ani nepovažujú za kancelársky priestor. Skôr za príjemnú kaviareň.

O spoločnosti CBRE Slovensko

Pre CBRE Slovensko pracuje viac ako 230 zamestnancov v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici. CBRE poskytuje strategické poradenstvo a realizáciu predaja a prenájmu všetkých typov nehnuteľností, oceňovanie nehnuteľností, developerské služby, investičné poradenstvo, výskum a spravuje 23 komerčných a kancelárskych objektov. 

Stolička Deli má nielej elegantný dizajn, ale je aj vysoko funkčná. Myšlienkou stojacou za Deli bolo vytvoriť atraktívnu stohovateľnú stoličku s prirozdene tvarovanou škrupinou sedadla, ktorá poskytuje neuveriteľné pohodlie. “Prirodzený tvar ľudského tela je dôležitým zdrojom inšpirácie pre mnohé z mojich návrhov a Deli nie je výnimkou, " hovorí Thomas Pedersen, dizajnér stoličky Deli.