Prípad : VINCI Energies

Fakty o prípade:

Developer:
VINCI Immobilier

Architekt budovy :
Babin + Renaud architectes

Architekt interiéru:
ARP-Astrance

Foto príspevky: 
Alexis Paoli

Budova WAVE, ktorú práve Kinnarps nanovo zariadil, bola postavená v samom srdci EuraTechnologies, centrálnej časti metropoly Lille. EuraTechnologies bola založená v roku 2009 a je centrom jedinečnosti a inovácií v oblasti digitálnych technológií a domovom pre viac ako 300 high-tech spoločností, 200 startupov, laboratórií, inštitútov, fablabov a 4 000 zamestnancov pracujúcich pre inovatívne organizácie.

WAVE JE SÚČASŤOU KONŠTRUKČNÉHO PROGRAMU TRIPTIC A BOLA OCENENÁ CENOU 'BUSINESS PROPERTY PRIZE'

WAVE, akronym pre „We are VINCI Energies“, je domovom regionálneho sídla VINCI Energies. Miesto hostí svoje vlastné startupové  spoločnosti Smart Building Energies a inžinierske a inovačné oddelenia ďalších spoločností skupiny VINCI Energies Group spojených digitalizáciou a informačnými technológiami.

Budova má rozlohu 1.723 m² a je súčasťou programu TRIPTIC vyvinutého spoločnosťou VINCI Immobilier. Tvorí ju 5.717 m² kancelárskych priestorov v troch kancelárskych blokoch, maloobchodná jednotka s rozlohou 150 m² a 100 parkovacích miest.

Projekt dodržiava environmentálny a zodpovedný prístup, pričom nič nebolo ponechané náhode. Energia vyrobená z 30 fotovoltaických panelov, ktoré sa majú čoskoro nainštalovať na terase budovy, bude presmerovaná na elektrický panel, ktorý umožní, aby energiu využívala celá budova. Celkovo toto miesto získalo hodnotenie „Veľmi dobré“ v rámci certifikácie BREEAM a bolo tiež ocenené „Business Property Prize“ za rok 2018 na slávnostnom odovzdávaní cien Pyramides. Samotná budova WAVE získala ocenenie SIMI Grand Prix 2019 v kategórii Nová kancelárska budova - 5 000 m². WAVE tiež čaká na certifikáciu R2S (Ready to Service).

PÁČI SA VÁM TÁTO PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA? ZAUJÍMA VÁS, ČO BY SME NAVRHLI PRE VÁS?

Kontaktujte nás

SMART BUDOVA ZAMERANÁ NA UŽÍVATEĽA

Budova WAVE navrhnutá pre regionálne riaditeľstvo VINCI Energies je produktom vynikajúceho partnerstva medzi spoločnosťami VINCI Immobilier, VINCI Energies a všetkými zainteresovanými stranami, ktoré sa podieľali na návrhu budovy. WAVE bola koncipovaná, plánovaná a dokončená v rámci dokonalej spolupráce medzi všetkými spoločnosťami a začlenenými technickými riešeniami, ktoré boli použité už od ranného štádia. WAVE je inteligentná budova s ​​dizajnom zameraným na používateľa.

Je to výkladná skriňa technológií, inteligentná budova plne zameraná na pohodu svojich užívateľov. Pohodlie slúži ako motto, berúc do úvahy svetlosť, geografickú polohu, optimálnu akustiku, čuchové prostredie, umelecké dekorácie „hlavných tepien“ atď.

Vinci_wave_09.jpg

Atraktívny výber farieb prispieva k pocitu dynamického vývoja.

Vinci_wave_34.jpg

Funkčné kancelárie na čele s ergonómiou.

Vinci_wave_54.jpg

Uvítacie priestory, v ktorých sa dá relaxovať.

ROZVOJ VEDÚCI K DIALÓGU A KOMUNIKÁCII

Aby mal každý zamestnanec prístup k dostupným službám, ako sú parkovanie, osvetlenie, kúrenie, rezervácia miestností, stav nabitia elektrického vozidla či prenájom bicykla z vozového parku, bola vyvinutá aplikácia pre smartfóny. Všetky tieto presné údaje sa zhromažďujú a analyzujú s cieľom zvýšiť energetickú efektívnosť budovy.

Kovanie bolo dokončené spôsobom, ktorý vytvára dynamické prostredie intriéru podporujúce komunikáciu. Veľmi osobné pracovné priestory sú súhrou farieb, materiálov a nábytku, ktoré pozývajú ľudí pracovať dlhšie, ale menej formálne.

Fasáda budovy pozostáva z tehlového muriva, ktoré odráža priemyselnú históriu regiónu, skla, ktoré prepúšťa čo najviac svetla, a hliníka, ktorý zdôrazňuje arkierové okná. Budova je štruktúrovaná okolo upravenej centrálnej časti  - križovatky, kde sa môžu užívatelia stretnúť. Prístupná záhrada a terasy s kolaboračnými pracovnými priestormi podporujú diskusiu a stimulujú pohodu zamestnancov.