Prípad : Village La Poste

INFORMÁCIE O PROJEKTE

Stoličky Deli, Stoly Combine, Stoličky Papa, Kancelárske kreslá Primo, Kreslá Jeffersson, stoly Serie[n], Skrinky POC, Akustické priečky od Gotesson Acoustic, Konferenčné stoly Extramuros Ping-pong, Stoličky Afternoon, Pohovky Le Mur, Stoličky Monroe, Pohovky Pio, Stoly Colt, Stoličky Neo, Stoly Multicom, Sedacie jednotky Libra, Kreslá Omni, Pohovky Monolite, Rôzne recyklované zostavy Extramuros...

Vybavenie: Kinnarps, Materia, Skandiform a Drabert 
Foto: Alexis Paoli

Začiatkom roka 2015 bol potvrdený plán pre La Poste, vďaka ktorému prišlo k spojeniu viacerých kancelárií spoločnosti na jednom mieste. Lepšia spolupráca a geografická blízkosť má za cieľ zlepšiť konzistentnosť a synergiu medzi kanceláriami a jednotou Skupiny a tým napomôcť jej rozvoju a rastu.

FAkty & čísla

Tento projekt sa týka takmer 4 400 zamestnancov, rozmiestnených na 9 rôznych miestach v Paríži a jeho predmestiach. Všetci budú zoskupení v dedine La Poste, ktorá bude zahŕňať: - budovu LEMNYS (v Issy les Moulineaux), ktorá bude domovom pre oblasť rozvoja a inovácie pre pobočky, ako aj hlavné riadiace funkcie Skupiny a pobočiek zároveň. - lokalitu CROSSING (v Issy les Moulineaux), ktorá spojí služby zamerané na audit, riadenie rizík a ľudské zdroje pre pobočky. – a lokalitu BRUNE (14. okres v Paríži), v ktorom budú umiestnené funkcie nákupu, vybavenia a IT pre všetky pobočky.

Ambiciózny projekt, ktorého úspech spolieha na každého zúčastneného

Vyobrazené fotografie pochádzajú z budovy Lemnys, ktorej renovácia bola zverená architektovi Christianovi de Portzamparc. Interiérové dekorácie zahŕňajú zdieľané kancelárie, zasadacie miestnosti, súkromné ​​stretávacie moduly, neformálne zóny pre rozhovory, spoločenské priestory a reštaurácie. Sú výsledkom kolektívneho prístupu, ktorý zahŕňa účasť všetkých. Zamestnanci si mohli vyskúšať a poskytnúť spätnú väzbu na nábytok; ergonómovia a pracovní lekári skontrolovali kvalitu, facility manažéri preukázali svoju tvorivosť a rôzni projektoví manažéri potvrdili šikovnosť pri dizajnových inštaláciách.

odvážny interiérový dizajn s ozajstnou zaangažovanosťou

Dohodnutý návrh je nasledovný: zanechať klasický dizajn kancelárie, ale porušiť pravidlá v priestoroch určených pre stretnutia. Cieľom je vytvoriť dynamické vnútorné priestory, ktoré podporia komunikáciu. Týmto veľmi osobným priestorom boli pridelené rôzne témy ako kultúra, cestovanie, šport a príroda. Farby, materiály a nábytok vyzývajú ľudí, aby naďalej pracovali menej formálne.

Výsledok je veľmi kreatívny a absolútne prekvapivý

"Tieto priestory sú navrhnuté ako miesta, ktoré umožňujú pracovať novým a iným spôsobom," hovorí Laurent Dousset, projektový manažér pre La Poste, ktorý viedol nábytkovú časť projektu. „Zostavili sme tieto oblasti ako nervové centrá: sú tam, kde sa stretávajú rôzne toky ľudí, v blízkosti vchodov na každé poschodie, a ako miesta, kde je možné vymyslieť iný spôsob života, spolupráce a spoločnej práce. Miesto interakcie, akési kreatívne/rekreačné štúdio," vysvetľuje.

Silné farby, rôzne nábytkové zoskupenia na podporu nových pracovných štruktúr pre kolaboratívnu diskusiu a niektoré jednoducho bizarné veci, ako napríklad recyklovaný pingpongový stôl slúžiaci ako zasadací stôl, vytvorený spoločnosťou Extramuros, sociálnym partnerom spoločnosti Kinnarps, ktorý pomáha ľuďom nabrať späť pracovné sily a propaguje hospodársku solidaritu. Tieto zóny sú zámerne navrhnuté tak, aby kontrastovali s bežným dekorom v kanceláriách.

Bol to postupný proces, kým si zamestnanci zvykli, ale vyššie uvedené priestory sú teraz obsadené a zožali úspech. Takže nemožno pochybovať o tom, že cieľ bol splnený. Všetko bolo vykonané tak, aby zamestnanci "lepšie spolupracovali", podporovali tímového ducha, kooperovali s kolegami, komunikovali a vymieňali si nápady na strane organizácie.

PÁČI SA VÁM TÁTO PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA? ZAUJÍMA VÁS, ČO BY SME NAVRHLI PRE VÁS

Kontaktujte nás