Prípad : PEOPLESCOUT A TRUEBLUE COMPANY – KRAKÓW OFFICES

FAKTY O PRÍPADOVEJ ŠTÚDII

Názov projektu:
PeopleScout A TrueBlue Company office

Dizajn:
The Design Group

Developer:
PeopleScout A TrueBlue Company

Plocha:
600 m2

Dokončenie:
2017

ČLOVEK V CENTRE POZORNOSTI

PeopleScout a TrueBlue Company, popredná outsourcingová spoločnosť v oblasti náborových procesov, otvára svoj prvý európsky hub v Krakove - jednom z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich miest v Poľsku. Mesto je liahňou talentov, preto majú spoločnosti ako PeopleScout a TrueBlue Company môžnosť vybrať si z novopečených odborníkov, ktorí každoročne ukončia vzdelávanie na viac ako 20 inštitúciách vyššieho vzdelávania. Nachádzajúc sa v zóne Orange Office Park, centrála firmy bola navrhnutá predovšetkým s potrebami a komfortom personálu na pamäti, keďže zamestnanci sú považovaní za najcennejšie aktíva spoločnosti. Autorom projektu je dizajnérska kancelária The Design Group riadená Konradom Krusiewiczom. Zariadenie bolo vybrané a dodané spoločnosťou Kinnarps.

"Dve základné hodnoty našej spoločnosti sú inovácia a kvalita, preto sme sa rozhodli spolupracovať so špičkovými dizajnérmi v oblasti interiérov, kvalifikovanými pre poskytovanie moderných riešení. Kinnarps nám tiež poskytol rozsiahle konzultačné znalosti a veľmi dobre nám poradil v tom, ako správny kancelársky dizajn môže maximalizovať produktivitu a kreativitu zamestnancov."

Michał Dranka, riaditeľ – Tím globálnej podpory

ERGONOMICKÉ PRACOVNÉ STANICE

Capella podporuje aktívne sedenie a hrdo ponúka najlepšie funkcie, estetiku a pohodu. Jednoducho stelesňuje všetko, v čo veríme, podporujeme skutočné umenie sedenia. V srdci stoličky Capella je nový inovatívny mechanizmus FreeMotion. Mechanizmus zabezpečuje vyvážené mikro-pohyby v sedadle a podporuje aktívne sedenie. Všetko pre to, aby ste sa cítili dobre.

MODERNÁ KONFERENČNÁ MIESTNOSŤ

Výborne navrhnuté kreslo Flex je dokonalé pre moderné kancelárie. Sediac na vrchole otočného pilaru, je vybavené klzákmi alebo kolieskami.

POCIT DOMOVA

Pohodlné stoličky značky Jeffersson vytvárajú dokonalý priestor pre rozhovor. So svojim zníženým gravitačným bodom ponúka kresielko Jeffersson neformálny sebavedomý dizajn a pohodlie pre telo i dušu.

POCIT DOMOVA

Hub spoločnosti PeopleScout a TrueBlue Company bol navrhnutý v súlade s najnovšími trendmi v plánovaní kancelárskych priestorov. "Chceli sme, aby samotná kancelária poskytovala hodnotu, namiesto toho, aby bola len ďalšou pracovnou plochou. Štúdio The Design Group a Kinnarps dodali riešnie, ktoré zvyšuje pohodlie, pohodu a efektívnosť pracovnej sily," vyslovuje Michał Dranka.

Krakovský hub tvorí 600 m2 moderného pracovného priestoru určeného pre prácu, ale aj pre relaxáciu. Otvorený priestor, okrem 70 typických pracovných staníc, zahŕňa útulné sedacie súpravy a kreslá, ktoré sú ideálne pre menej formálne stretnutia. Nekonvenčná zmes textúr, textílií a kobercov vytvára pôsobivé a osviežujúce prostredie. Sivé obloženia a otočné stoličky sa pekne spájajú s dubovými hnedými stolmi, bielymi nábytkovými rámami a s násetnnými panelmi z tehly. Zelené a sivé čalúnenie lounge kresielok zas dodáva prostrediu sofistikovanosť.

Ďalšia časť, o rozlohe 80 m², v sivých, zelených a tmavomodrých odtieňoch, bola usporiadaná trochu menej formálnym spôsobom. K dispozícii je veľký drevený stôl s barovými stoličkami - ideálnym miestom pre rozhovory o obchodoch alebo len na prestávku a priateľský rozhovor. Pohodlné sedacie súpravy, kresielka a pufy dotvárajú teplú, pokojnú atmosféru. V srdci každého domova je kuchyňa a ani táto kancelária nie je výnimkou. Centrálna zóna o ploche 70 m² zahŕňa kuchynku a chillout zónu, ako miesto pre stretnutia zamestnancov. Dlhý drevený stôl má svoje špeciálne miesto a je obklopený pohodlnými pohovkami, pufmi a pracovnými stolmi. Zamestnanci môžu tiež využiť dve konferenčné miestnosti v bielej farebnej schéme.

"Jednoducho je v súčasnosti jedným z najatraktívnejších a najvýnimočnejších interiérových dizajnov v Krakove, odrážajúc jedinečný prístup k plánovaniu kancelárskych priestorov. Pracovný priestor je hladko integrovaný s relax zónou, podporujúc koncentráciu a tvorivosť a zároveň aj zábavu", hovorí Małgorzata Wala, Key Account Manager v spoločnosti Kinnarps, ktorá pracuje na projekte.

Páči sa vám táto prípadová štúdia?

Kontaktujte nás

AGILNÁ PRÁCA

Nová kancelária spoločnosti PeopleScout a TrueBlue Company dokonale ilustruje súčasné trendy na trhu a zahŕňa agilné pracovné riešenia. „Poskytujeme našim zamestnancom toľko slobody a flexibility, koľko je možné, vrátane možnosti pracovať z domu. Vytváranie agilných pracovných prostredí je v súlade s rozvojovými plánmi našej spoločnosti," uzatvára Dranka.