Prípad : Mercer - Jedna kancelária pre všetkých

Fakty o prípadovej štúdii

Projekt:
Mercer Germany GmbH

Lokácia:
Platz der Einheit 1, Frankfurt / M

Architekt:
Robus GmbH, Cologne

Interiérový Architekt:
conceptsued ° gmbh, Munich

Čas výstavby:
Október 2016 až apríl 2017

Celková výmera:
3,400 m²

Vitajte v spoločnosti Mercer - otvorenej kancelárie v oblakoch

S úžasným výhľadom na panorámu mesta Frankfurt sa medzinárodná poradenská spoločnosť Mercer rozhodla premiestniť z uzavretých kancelárií do jedného, otvoreného priestoru. Mercer doslova roztrhal steny a objavil tak nové spôsoby zdieľania vedomostí a zvyšovania inovácie. Všetci zamestnanci, od generálneho riaditeľa až po novonajatých junior konzultantov, zdieľajú jeden pracovný priestor. Spoločnosť Kinnarps sa zamerala na hľadanie riešení, ktoré zvyšujú spoluprácu a kreativitu.

MIESTO K RELAXU

Deli predstavuje perfektnú rovnováhu medzi stoličkou a pohovkou. Čalúnené telo pôsobí ako organický pás, ktorý poskytuje oporu chrbátu, zatiaľ čo opierky na ruky ponúkajú uvoľnenejšiu polohu na sedenie.

STÁŤ ALEBO SEDIEŤ

Pracovné prostredie ponúka funkčné a ergonomické sit/stand stoly v kombinácii s inteligentnými úložnými riešeniami. Stoly série [P] sú výškovo nastaviteľné, takže pracovníci môžu ťažiť z rôznych pracovných pozícií.

PRIESTOR NA PREMÝŠĽANIE

Očarujúca grafická podoba kresla Jefferson obracia kreslo hore nohami a vytvára tak širokú základňu s pohodlnými opornými podrúčkami.

"Veríme, že inovácia pochádza zo spolupráce s ostatnými, nie zo sedenia v izolovanej miestnosti."

Andrea Nau, Vedúci MMC Facility Management, Nemecko.

NOVÁ PRÁCA JE DYNAMICKÁ

Nová kancelária prezentovala spoločnosti Mercer príležitosť implementovať novú víziu a vytvoriť pracovný priestor pre budúcnosť. Východiskovým bodom tohto nového prístupu bolo vnímanie zamestnancov ako zdroja inovácií. Návrh bol inšpirovaný novým pracovným trendom, kde flexibilné štruktúry poskytujú viac príležitostí pre kreatívnu spoluprácu. Dôležitým aspektom pre návrh novej kancelárie bolo, že tímy, ktoré predtým pracovali spoločne, zostanú aj naďalej v spojení.

Hoci ich nový pracovný priestor je otvorený, Mercer nechcel nasledovať trend zdieľania pracovných stolov. Spoločnosť Kinnarps poskytla interiérovým architektom Conceptsued° ergonomicky navrhnuté osobné pracovisko pre každého zamestnanca. Rokovacie miestnosti sú k dispozícii pre formálnejšie stretnutia a veľkorysý lounge poskytuje priestor pre oddych a relaxáciu. K dispozícii je aj miestnosť pre aktivity, devätnásť "Think Tanks“, kontajnerov na premýšlanie, a päť tichých miestností pre telefonické hovory alebo pokojné rozjímanie. Všetky tieto oblasti sú vybavené riešeniami pracovných priestorov pre prosperitu a pohodu.

ZMENA SCÉNY

Funkčnosť série Fields vám umožňuje vytvárať prispôsobené riešenia. Kombináciou farieb a tkanín našej farebnej škály - Kinnarps Color Studio - prinášajú jednotky série Fields život a jedinečné výrazy do každého pracovného priestoru.

ERGONOMICKÝ DIZAJN ZVÝŠUJE MOTIVÁCIU

Ergonomicky navrhnutý pracovný priestor je nielen dobrý pre pracovnú pohodu; zvyšuje aj motiváciu. Farba je často prehliadaným faktorom ergonomického dizajnu. Interiéroví návrhári Conceptsued° sa v raných fázach projektu rozhodli použiť teplé farby a akcenty. Farebná a materiálová škála, Kinnarps Color Studio, napomohla výberu zo stoviek udržateľných textílií a farebných kombinácií, ktoré personalizujú produkty len pár klikmi.

Svetlo a zvuk sú dve ďalšie dôležité ergonomické hľadiská. V novom pracovnom priestore spoločnosti Mercer boli medzi pracovnými stanicami použité paravány, ktoré vytvorili priestory v priestore pre súkromie a lepšie sústredenie. Za účelom zníženia odrazov zvuku boli akusticky upravené podlahy a stropy a LED osvetlenie môže byť nastavované v jednotlivých sekciách samostatne. V každej sekcii je tiež možné jemne vyladiť teplotu o dva alebo tri stupne nahor alebo nadol. Všetky tieto faktory sa spájajú s cieľom poskytnúť pracovníkom čo najlepšie prostredie pre prácu.

DIZAJN PRE VAŠE BUDÚCE POTREBY

Úspešný dizajn spĺňa dlhodobé potreby používateľa. Pri navrhovaní svojich nových pracovných priestrov chcel Mercer v budúcnosti dokázať svoju investíciu. Investovaním do trvalo udržateľného a ergonomického dizajnu zabezpečili, aby budúce generácie pracovníkov mali k dispozícii nástroje pre prosperitu. Vďaka rozhovorom so zamestnancami a naslúchaním ich potrebám sme mali možnosť využiť naše vedomosti a odborné znalosti. Získali sme tak možnosť viesť Mercer pri procese rozhodovania a zabezpečiť, aby každé riešenie pracovného priestoru spĺňalo ich budúce potreby.

Zhrnutie

  • Funkčný dizajn je pre vás vhodným riešením.
  • Ergonómia tvaruje spôsob, akým spolupracujeme.
  • Pohoda pri práci ovplyvňuje motiváciu.
  • Navrhnite pracovný priestor pre vaše budúce potreby.

Páči sa vám táto prípadová štúdia?

Kontaktujte nás