Prípad : AppCampus

POZADIE

AppCampus je najväčším akcelerátorom mobilných aplikácií na svete a financuje ho spoločnosť Nokia a Microsoft, s rozpočtom 18 milión Eur. Nachádza sa v Open Innovation House na Univerzite Aalto, kde zdieľa 4. poschodie s výskumným centrom spoločnosti Nokia. K dispozícii má 1000 m2 plochy, ktorý podporuje koncept otvoreného pracovného prostredia. Z tohto dôvodu zamestnanci nemajú súkromné ​​kancelárie. Namiesto toho bol priestor rozdelený na kľudnejšie a hlučnejšie pracovné oblasti. Aplikácia AppSpace má rôzne tímové pracoviská, vrátane telefónnej miestnosti "Angry Birds", ktorá má plyšový bazén, a tri chatky pre intenzívne stretnutia a spánok.

Fakty

PROJEKT: Priestory kampusu AppCampus Univerzity Aalto v Espoo, Fínsko: Open Innovation House, Otaniementie 19.

POČET PRACOVNÝCH MIEST: 75-100

PROJEKTOVÝ TÍM: Redizajnovaná práca / Esa Santamäki; Seos Design / Pekka Kumpula. Kinnarps Oy / Maarit Kuusijärvi

OBRAZY NA STENÁCH: Otto Maja a Fabio Pires.

CIEĽ

Kampus AppCampus Univerzity Aalto bol navrhnutý tak, aby podporil prelomový hraničný výskum a tvorivé aktivity tým, že umožnil bohatú a aktívnu interakciu. Kampus je rozvíjaný a stavaný postupne a to ekonomicky a ekologicky udržateľným spôsobom.

Cieľom je vytvoriť živé a interaktívne výskumné a učebné prostredie, kde sa prirodzene prelína práca, štúdium, koníčky a život.

CHCELI BY STE ZISTIŤ, AKO PREJSŤ NA AGILNÝ SPÔSOB PRÁCE?

Opýtajte sa nás ako

RIEŠENIE

Nábytok zahrnutý do interiérového dizajnu, ktorý poskytuje Kinnarps, podporuje otvorenú komunikáciu. Hot desky sú ľahké a priestranné a stoličky Salida sú vhodné pre dlhšie pracovné stretnutia. Sedenia Monolite s vysokými chrbtovými opierkami vytvárajú pokojnejšiu a súkromnejšiu diskusnú oblasť a prinášajú farbu do otvoreného priestoru, rovnako ako tomu je v prípade farebných panelov, ktoré sú pripojené k stolovým paravánom pre zlepšenie audio prostredia. Svetlý interiér ladí s farbou loga AppCampus. Pripojenia k sieti a napájacie káble v pohovkách a stoloch umožňujú používanie zariadení kdekoľvek bez strachu z vybitia batérií uprostred stretnutí.

Kaviareň kampusu/chodba je vybavená drevenými stoličkami Oak, stolíkami Slitz a barovými stoličkami Turner. Kabínky sú tiež vybavené rôznymi spôsobmi, a to buď pracovnými stanicami alebo riešeniami vhodnými pre odpočinok.