Prípad : Aalto University

POZADIE

Aalto EE (Aalto University Executive Education) ponúka vysoko kvalitné služby v oblasti exekutívneho vzdelávania a rozvoja vedenia v spoločnostiach. Poslaním spoločnosti Aalto EE je vybudovať lepší svet prostredníctvom lepšieho vedenia a to tým, že prinesie novú generáciu lídrov. Výnimočnosť Aalto EE je preukázaná úspechom v medzinárodných hodnoteniach - Aalto University Executive Education patrí medzi top 50 v rebríčku obchodných škôl.

DETAILY PROJEKTU

KLIENT: Aalto University Executive Education, Helsinki.Rozšírenia Semma a Domma. 47 mobilných pracovísk, 21 pevných pracovísk

CIEĽ

Aalto EE chcelo priestor pre bohatú a živú interakciu. Interiérový projekt zameraný na dosiahnutie útulnosti podobnej nedávno zrekonštruovaným kancelárskym priestorom na druhom poschodí: kombináciu pracovného prostredia s viacerými priestormi a personalizovanými pracoviskami.
Kľúčovými faktormi boli dobrá pracovná ergonómia a celková svetelnosť a jas, ponechávajúc dostatok priestoru na stenách pre plánované umiestnenie umeleckých diel.

Chceli by ste zistiť, ako prejsť na agilný spôsob práce?

Opýtajte sa nás ako

RIEŠENIE

Témou návrhu interiérového dizajnu bola „Práca založená na aktivite“, kde bol priestor rozdelený do troch oblastí: spoločné pracoviská, osobné pracoviská a rokovacie priestory, doplnené priestormi na stiahnutie do úzadia, tiché miestnosti a „pop-in“ pracovné miesta.
Pracoviská sú rozptýlené v priestoroch, ktoré sú ozdobené farebnými umeleckými dielami. Pokryté svetlou tyrkysovou farbou spoločnosti Aalto EE, akustické rozdeľovače miestností účinne absorbujú hluk a umožňujú nerušený výkon.
Akúkoľvek pracovnú úlohu máte, vždy nájdete priestor pre tichú koncentráciu, hektickú projektovú prácu alebo brainstorming, ktorý ťaží z uvoľnenej nálady a nekonvenčného prostredia. Nábytok: stoly série[P], stoly série[n], skrinky série[e] (POC úložné jednotky), kancelárske kreslá Plus, skupiny kresiel Aeon, Ava, stredne vysoké stličky Plint pre rokovania, pohovky Monolite s vysokým operadlom.