KINNARPS COLOUR STUDIO

Kinnarps pozval popredných architektov, interiérových návrhárov a dizajnérov, aby počas série workshopov pomohli pri výbere nových farieb a materiálov pre paletu Kinnarps Colour Studio. Zámer bol jednoduchý a jasný: umožniť ľudom, ktorí budú používať naše produkty, aby boli súčasťou procesu rozhodovania o vzhľade jednotlivých produktov. Výsledkom tejto spolupráce je uvedenie deviatich nových textílií, ktoré boli vybrané v spolupráci s architektmi a dizajnérmi. Pre pracovné prostredia budúcnosti.

 

 

Kinnarps Colour Studio

"Náš inšpirujúci sortiment palety Kinnarps Colour Studio poskytuje všetko, čo si môžeme želať v oblasti kreatívnych a atraktívnych materiálov (textílie, koža, laminát, dyha, kov, akrylové živice, plast a sklo). Táto trvalo udržateľná kolekcia so širokou škálou farieb a vzorov, kombinuje klasickú eleganciu s najnovšími trendmi. Všetko, čo potrebujete, aby ste získali vzhľad, ktorý sa hodí do vášho prostredia."

Christina Wiklund, CMF Manager – Colour Material Finish, Kinnarps

„UROBILI SME TO SPOLU. PORIADNE. ÚPRIMNE. A S VEĽKOU RADOSŤOU.“

V centre dizajnu Kinnarps v Skillingaryd, kde sa stretli architekti, projektanti, interiéroví dizajnéri a zástupcovia ôsmych Kinnarps trhov vládla sústredená záverečná atmosféra. Prišiel čas dospieť ku konečnému rozhodnutiu série workshopov o materiáloch a farbách, ktoré sa uskutočnili počas roka. Rozhodlo sa, ktoré nové textílie budú uvedené do našej palety Kinnarps Colour Studio v roku 2017. 

POČÚVAJME ARCHITEKTOV

Ale pekne od začiatku. V Kinnarps Color Studio nájdete stovku materiálov a farieb, ktoré pomáhajú architektom a dizajnérom interiérov vytvárať kreatívne, atraktívne a trvalo udržateľné riešenia. Východiskovým bodom je poznanie, že farby ovplyvňujú naše správanie a pocity, nezabúdajúc však na požiadavkou udržateľnosti, kvality a bezpečnosti materiálov. Kolekcia Kinnarps sa aktualizuje každé tri roky a bolo načase tak opäť urobiť v roku 2017.

Tím

Tengbom
Wingårdhs
Krok & Tjäder
Samrén & Månsson
White
Howl Designstudio
Fixa & Dona - Hildur Blad
Spectrum
Note
Idesign
Propeller
Stefan Brodbeck Design
Materia Group
Kinnarps

"Aby sme získali celkový obraz situácie vždy prepájame prácu nášho projektového, výrobného a marketingového oddelenia. Tentokrát sme sa naviac rozhodli do procesu prizvať externých architektov a dizajnérov o čosi skôr, aby sme si vypočuli ich želania týkajúce sa farieb a materiálov.“

Christina Wiklund, CMF Manager – Colour Material Finish, Kinnarps

SPOLU TO IDE LEPŠIE 

Cieľom bolo pozvať ľudí so skúsenosťami s veľkými i malými projektmi, aby sme zistili, čo je potrebné pre vytvorenie atraktívneho pracovného prostredia. Dôvodom bol aj fakt, že interiérový dizajn sa stáva čoraz dôležitejším pre identitu a značku spoločností a organizácií, medzi iným aj pre prilákanie mladej generácie.

„Vidíme, že dopyt po architektoch, dizajnéroch a interiérových návrhároch je stále na vzostupe na všetkých našich trhoch a preto je pre nás veľmi dôležité s nimi spolupracovať. Chceme pochopiť ich potreby, aby sme im mohli ponúknuť to, čo potrebujú pre dobre vykonanú prácu,“ hovorí Christina.

Zdá sa, že tento záujem o spoluprácu je vzájomný, pretože z ich strany prišla okamžitá pozitívna reakcia a tento pocit sa jednoducho zintenzívnil s každým workshopom, ktorý prebehol. Účastníci pracovali, diskutovali, premýšľali a opäť pracovali s rastúcim entuziazmom a motiváciou.

„ Počas celého procesu bolo cítiť obrovské množstvo energie, štedrosti a otvorenosti. Zúčastnení vnímali rovnako zodpovednosť, ale aj zábavu. Tak ako my v Kinnarps. Výhody z našej spolupráce a získania najlepších riešení tak plynú pre všetkých,“ hovorí Christina.

OD 200 DO 9

Na prvom workshope minulú jar mala Christina pripravených 200 stoličiek čalúnených rôznymi látkami, z ktorých si pozvaní architekti, dizajnéri, interiéroví návrhári a predajcovia museli vybrať. Počet stoličiek tak s každým workshopom postupne klesal.

 

Na začiatku jesene boli pozvaní na finálne stretnutie v Skillingaryde architekti zo štúdia Tengbom, Wingårdhs, Krok & Tjäder, Semrén & Månsson, Spectrum, Note anf White Offices, dizajnéri z Howl Designstudio, Idesign, Propeller and Brodbeck Design, a interiérová dizajnérka a blogerka Hildur Blad.

"Z pôvodných 200 stoličiek ostalo 30 rôzne čalúnených. Pred konečným rozhodnutím sme ich všetky predviedli v štýle módnej prehliadky. Nakoniec sme sa rozhodli pre deväť textílií, ktoré prijali svoje miesto v Kinnarps Colour Studio. Ale už teraz môžem odhaliť, že počas roka budeme aj naďalej aktualizovať náš sortiment farieb, materiálov a typov dreva," hovorí Christina.

IKONY ROKU 2017: TRI TRENDOVÉ TEXTÍLIE.

LIV

ĽAN JE IN

Látky s prirodzeným vzhľadom sú veľmi populárne, rovnako v interiérovom dizajne ako aj v móde. Práve zavádzame Liv, ktorý vyzerá ako klasický ľan, ale je to odolný, umývateľný materiál, tkaný v Trevira CS. Ľanový pocit s funkčnosťou.

Fox

FLIRT S ART DECO

V súčasnosti môžeme vidieť vzory rybích kostí všade, od tapiet až po oblečenie. Náš trendový nový materiál Fox je inšpirovaný art décom a dvadsiatymi rokmi vo Francúzsku. Kúsok  luxusu a elegancie, vhodnej do všetkých prostredí.

Steelcut Trio

PRÍRODNÝ FAVORIT 

Možno kvôli všetkým výhodám, ktoré má vlna prirodzene. Možno preto, že sa ľahko kombinuje s ostatnými textíliami. Alebo kvôli širokej škále aplikovateľnosti. Bez ohľadu na dôvod, Steelcut Trio je jasným favoritom.

DEVӒŤ NOVÝCH, VEĽA PRÍLEŽITOSTÍ.

STEP MELANGE

TRVALÁ A JEDNODUCHÁ 

DOBRÁ VOĽBA, KEĎ SA VÝROBOK MUSÍ VYROVNAŤ S ŤAŽKÝM PROSTREDÍM. ODOLNÁ PROTI ŠPINE, UMÝVATEĽNÁ A NEHORĽAVÁ. FARBY SÚ ZMESOU JASNÝCH TÓNOV PRÍRODY.

RUSTICO

UMÝVATEĽNÁ, V MNOHÝCH FARBÁCH

MNOHOFAREBNÁ A V MODERNOM RETRO DIZAJNE, V PEKNEJ FAREBNEJ ŠKÁLE A ŠTRUKTÚRE MELANGE. ODOLNÁ VOČI NEČISTOTÁM, UMÝVATEĽNÁ A NEHORĽAVÁ.

FENICE

MODERNÁ A TRENDY

KRÁSNA, TEPLÁ ŠKÁLA FARIEB. Z RECYKLOVANEJ VLNY VYROBENEJ PROCESOM ŠETRIACIM ŽIVOTNÉ PROSTREDIE, S OSOBITNÝM DÔRAZOM NA RECYKLÁCIU VODY.

LIV

UMÝVATEĽNÁ, S ĽANOVÝM VZHĽADOM

VYZERÁ AKO KLASICKÝ ĽAN, ALE JE TKANÁ V UMÝVATEĽNEJ, NEHORĽAVEJ TREVIRA CS, ODOLNEJ VOČI NEČISTOTÁM. ŠIROKÁ FAREBNÁ ŠKÁLA S PRÍRODNÝMI ODTIEŇMI.

CAPTURE

KLASICKÁ VINTAGE

VIACFAREBNÁ, V MODERNOM RETRO ŠTÝLE, S PRÍJEMNOU FAREBNOU ŠKÁLOU A MELANGE ŠTRUKTÚROU. ODOLNÁ VOČI NEČISTOTÁM, UMÝVATEĽNÁ A NEHORĽAVÁ.

FOX

TRENDY RYBÍ VZOR

EXKLUZÍVNY, TRENDY ŠTÝL, S KLASICKÝM VZOROM RYBEJ KOSTI A V PRÍJEMNEJ FAREBNEJ ŠKÁLE. TKANÁ V UMÝVATEĽNEJ, NEHORĽAVEJ TREVIRA CS, ODOLNEJ VOČI NEČISTOTÁM.

BARDAL

VLNA V NADČASOVOM DIZAJNE 

KLASIKA S TRIEZVOU FAREBNOU ŠKÁLOU. PLUS, SI ZACHOVÁVA VŠETKY JEMNÉ KVALITY VLNY -  ANTISTATICKÁ, ABSORBUJÚCA VLHKOSŤ A PRIRODZENE NEHORĽAVÁ.

SYNERGY

INŠPIRATÍVNA A EKOLOGICKÁ 

INŠPIRATÍVNA VLNENÁ LÁTKA S CHARAKTERISTICKÝM DIZAJNOM A ŠIROKOU FAREBNOU ŠKÁLOU. EKOLOGICKY FARBENÁ, SO VŠETKÝMI KVALITAMI VLNY – ANTISTATICKÁ, ABSORBUJÚCA VLHKOSŤ A PRIRODZENE NEHORĽAVÁ.

STEELCUT

OBĽUBENÁ ARCHITEKTMI

STEELCUT A STEELCUT TRIO V KLASICKOM ŠTÝLE A FAREBNEJ ŠKÁLE. K DISPOZÍCII V JEDNOFAREBNOM VYHOTOVENÍ, ALE AJ V MELANGE ÚPRAVE, VĎAKA ČOMU SA DOBRE KOMBINUJE A ZLAĎUJE.

Chceli by ste sa dočítať viac o nšich textíliách a materáloch?

Materiály
Christina Wiklund

"Všetky praktické skúsenosti a veľa výskumov ukazujú, že farby ovplyvňujú naše pocity a správanie. Farby a vzory sú dôležité pre pohodu a identitu ľudí i organizácií. Toto poznanie je hlboko zakorenené v kultúre Kinnarps. Vraciame sa úplne na začiatok k zakladateľke Eve Andersson, ktorá bola vyškolená v textilnom priemysle a mala fantastický cit pre tvar, farbu a materiál. S Kinnarps Color Studio sa pripájame k odkazu Evy a aktualizujeme ho v našej vlastnej dobe."

Christina Wiklund, CMF Manager – Colour Material Finish, Kinnarps

Christina Calisir

"Absolútne rozhodnutie je vždy určujúce pokiaľ ide o tkaniny, ktoré sa rozhodneme uviesť do Kinnarps Color Studio. Mali by byť samozrejme v tých správnych farbách a vzoroch, ale tiež musia spĺňať naše požiadavky na udržateľnosť, kvalitu a bezpečnosť. Vždy hovorím, že by sme mali myslieť na veci, na ktoré naši zákazníci pravdepodobne nemyslia, aby si mohli byť istí, že naše textílie sú vždy bezpečnou voľbou - pokiaľ ide o estetiku, funkčnosť, životné prostredie a sociálnu zodpovednosť."

Christina Calisir, Technical Manager Cover Materials, Kinnarps

Olle Gyllang

"Je zrejmé, že ako dizajnér chcem byť začlenený do procesu už na začiatku, tak aby som mal príležitosť na neho vplývať. Iniciatíva spoločnosti Kinnarps je dôležitá, pretože ukazuje, že to s otvorenosťou a počúvaním nových nápadov, myšlienok a želaní myslia naozaj vážne. Myslím, že toto je jedna z mnohých dobrých aktivít, ktoré Kinnarps robí. Ich jasná ochota spolupracovať vytvára dôveru a tým posilňujú svoju pozíciu.“

Olle Gyllang, Designer, Propeller Design

Hildur Blad

"Farby majú veľký vplyv na to, ako vnímame interiérový dizajn. Teraz, keď majú mnohí odvahu opustiť bielu, je ešte dôležitejšie plánovať stratégiu a aktualizovať rozsah, aby bolo možné navrhovať farebne. Tento nový spôsob spolupráce s architektmi a dizajnérmi ešte posilňuje pozíciu Kinnarps. Naše stretnutia boli rovnako kreatívne, aj zábavné a všetci skutočne dali niečo zo seba."

Hildur Blad, Interior designer, colour expert and blogger